سرانه‌های ورزشی البرز از میانگین کشوری فاصله بسیاری دارد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجتبی عبداللهی شامگاه دوشنبه با حضور در دفتر وزیر ورزش و جوانان و معاونان وی، ضمن تشریح مطالبات و نیازهای استان در سرانه‌های ورزشی و همچنین حمایت از جوانان، بر ضرورت توجه ویژه ملی به البرز تاکید کرد. وی گفت: جوانان البرزی در بسیاری از رشته‌های ورزشی صاحب عناوین ملی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجتبی عبداللهی شامگاه دوشنبه با حضور در دفتر وزیر ورزش و جوانان و معاونان وی، ضمن تشریح مطالبات و نیازهای استان در سرانه‌های ورزشی و همچنین حمایت از جوانان، بر ضرورت توجه ویژه ملی به البرز تاکید کرد.
وی گفت: جوانان البرزی در بسیاری از رشته‌های ورزشی صاحب عناوین ملی و بین المللی هستند ولی امکاناتی متناسب با این امر وجود ندارد.
عبداللهی با بیان اینکه این استان در معرض آسیب‌های اجتماعی و تهدیدهای بسیاری بویژه برای جوانان قرار دارد، افزود: البته با راه اندازی قرارگاه‌های تخصصی تدابیر بسیاری برای مقابله با رشد آسیب‌ها اندیشیده شده ولی کافی نیست و این نیاز وجود دارد که نگاه ملی نیز به این سو معطوف شود.
وی گفت: گسترش و توسعه امکانات ورزشی تأثیر بسزایی در روحیه و سلامت جوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد داشت و ما باید شرایطی را فراهم کنیم که تمامی اقشار جامعه بتوانند به امکانات ورزشی دست یابند.
استاندار البرز با تاکید بر ضرورت تسریع در رفع موانع و تکمیل ورزشگاه ۶ هزار نفری انقلاب کرج، افزود: ورود مقام عالی وزارت در این راستا می‌تواند گره گشا باشد چراکه مردم استان البرز سال‌ها است که در انتظار تکمیل این امکان مهم هستند.
وی گفت: با توجه به جمعیت جوان استان و احصا نیازها بر اساس آمارها، البرز جزو استان‌های محروم کشور در سرانه‌های ورزشی است و با میانگین کشوری فاصله بسیاری دارد.
عبداللهی افزود: نهضت ساخت اماکن ورزشی را در استان راه اندازی کرده ایم و خیرین همراه شده اند ولی نیاز است با حمایت وزارت ورزش و جوانان این نهضت سرعت، کیفیت و شور بیشتری داشته باشد.
وی همچنین به موضوع مهم ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد روند اعطای مشوق‌های مصوب در این رابطه تسهیل شده و مورد نظارت و ارزیابی قرار گیرد.
کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان نیز از معاونان خود خواست تا در حوزه‌های مطرح شده ورود کرده و برای حل مشکلات و کمبودها چاره اندیشی کنند.

منبع : خبرگزاری مهر