سرای فرهنگ و هنر خمین آماده بهره برداری است

علی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: سرای فرهنگ و هنر و صنایع دستی خمین همزمان با هفته فرهنگی این شهرستان به صورت رسمی افتتاح می‌شود. وی توضیح داد: احداث سرای فرهنگ و هنر و صنایع دستی خمین در بیت تاریخی امام خمینی (ره) از شهریورماه سال جاری آغاز شد. رییس اداره […]

علی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: سرای فرهنگ و هنر و صنایع دستی خمین همزمان با هفته فرهنگی این شهرستان به صورت رسمی افتتاح می‌شود.
وی توضیح داد: احداث سرای فرهنگ و هنر و صنایع دستی خمین در بیت تاریخی امام خمینی (ره) از شهریورماه سال جاری آغاز شد.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خمین اظهار کرد: این سرا در ۱۷ غرفه آثار هنرمندان صنایع دستی، آثار مکتوب امام (ره) و گردشگری احداث شده است.
مشهدی یادآور شد: ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای ساخت و راه اندازی سرای فرهنگ و هنر و صنایع دستی در بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین تخصیص یافت.
وی افزود: این اعتبار پیرو برگزاری هفته فرهنگی خمین و تفاهم‌نامه بین مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و اداره‌کل میراث فرهنگی استان مرکزی به منظور پاسخگویی به مطالبات هنرمندان این شهرستان تخصیص یافته است.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خمین بیان کرد: کفپوش نگارستان در بیت تاریخی امام راحل از دیگر اقدامات این نهاد برای حمایت از هنرمندان خمین است.وی از تکمیل سرای فرهنگ، هنر و صنایع دستی این شهرستان در بیت تاریخی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: این سرا آماده بهره برداری و واگذاری به هنرمندان خمین است.مشهدی گفت: تبدیل اتاق تولد امام خمینی (ره) به خانه موزه در دستور کار میراث فرهنگی خمین است و طرح مطالعاتی این خانه موزه آغاز شده است.