سردار شهید اسکندری پاسدار حقیقی انقلاب و ارزش های اسلامی بود

محسن علیزاده در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، با تاکید بر ضرورت حضور گسترده مردم در حماسه اجتماعی تشییع شهید اسکندری، اظهار کرد؛ حضور گردهمایی تشییع و وداع با پیکر مطهر شهید اسکندری یک حماسه اجتماعی و یک نقطه عطف در تاریخ ایران اسلامی است. وی ضمن تسلیت مجدد به عموم مردم استان فارس مطرح […]

محسن علیزاده در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، با تاکید بر ضرورت حضور گسترده مردم در حماسه اجتماعی تشییع شهید اسکندری، اظهار کرد؛ حضور گردهمایی تشییع و وداع با پیکر مطهر شهید اسکندری یک حماسه اجتماعی و یک نقطه عطف در تاریخ ایران اسلامی است.
وی ضمن تسلیت مجدد به عموم مردم استان فارس مطرح کرد: شهید اسکندری به عنوان یک پاسدار حقیقی از انقلاب و ارزش‌های اسلامی، فصل جدیدی را از روحیه ایثارگری و مقاومت در بین کشورهای منطقه و جهان ایجاد کرد تا استکبار جهانی و عوامل دست نشانده آن‌ها بدانند که جبهه مقاومت اسلامی در برابر جریان انحرافی همچنان استوار و تا پیروزی کامل حق علیه باطل ایستاده است.
نماینده مردم بیضا و سپیدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ریختن خون شهدای مدافع حرم منجر به بیمه شدن مسیر متعالی دفاع از ارزش‌ها می‌شود، تصریح کرد: ایران اسلامی با تدابیر رهبر معظم انقلاب به عنوان محور مقاومت با حمایت از جنبش‌های اسلامی در برابر داعش و سایر سرکردگان در راستای ثبات منطقه و دفاع از حرمین مطهر با حضور میدانی و مشاوره‌ای از مردم مسلمان کشورهای همسایه پشتیبانی می‌کند، که شهید بزرگوار حاج عبدالله اسکندری نیز در حین دفاع از حرم حضرت زینب (س) همانند سیدالشهداء شجاعانه جنگید و مظلومانه به شهادت رسید.
علیزاده افزود: شهادت‌طلبی به عنوان یک فرهنگ بنیادین و نهادینه شده در بین اقشار مختلف جامعه یک ارزش محسوب و روز به روز بر اهمیت آن در کشور و حتی کشورهای منطقه افزوده می‌شود.
رئیس مجمع نمایندگان فارس با تاکید بر اینکه مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید والامقام باید باشکوه برگزار شود، اعلام کرد: این مراسم در روز یکشنبه همزمان با تاسوعای حسینی در شهرستان‌های کوار و لامرد تشییع و سپس در روز دوشنبه ۱۷ مردادماه مصادف با روز عاشورای حسینی، ساعت ۹ صبح از میدان شهدا به سمت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) برگزار می‌شود که به سهم خود و به نمایندگی از تمامی نمایندگان مردم شریف فارس به حضور حداکثری و گسترده در این اجتماع ارزشی دعوت می‌کنیم.
این نماینده مجلس یازدهم در پایان تاکید کرد: برگزاری این مراسم یک حماسه اجتماعی و یک نقطه عطف در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی است که جهانیان را به عزم جدی و راسخ پاسداران ما نسبت به دفاع از ارزش‌ها متوجه می‌کند.

منبع : مهر نیوز