سرمایه‌گذاری در اقتصاد دانش‌بنیان راه‌حل بسیاری از مشکلات است

پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، در خصوص شعار سال ۱۴۰۱ «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» اظهار کرد: اگر شعارهای اقتصادی مقام معظم رهبری را طی ۱۰ سال اخیر در کنار هم قرار دهیم، متوجه یک فرآیند معنادار و به هم پیوسته خواهیم شد که هرکدام تکه‌های پازلی برای ایجاد […]

پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، در خصوص شعار سال ۱۴۰۱ «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» اظهار کرد: اگر شعارهای اقتصادی مقام معظم رهبری را طی ۱۰ سال اخیر در کنار هم قرار دهیم، متوجه یک فرآیند معنادار و به هم پیوسته خواهیم شد که هرکدام تکه‌های پازلی برای ایجاد یک اقتصاد مولد است.
وی با تاکید بر این موضوع که شعار سال باید عملیاتی شود، ابراز کرد: در این رابطه، رئیس جمهور دستگاه‌های اجرایی را ملزم به عملیاتی کردن نکات مقام معظم رهبری کرده است.
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اضافه کرد: بحث تولید و دانش‌بنیان که امسال مقام معظم رهبری به آن تاکید کردند، جزو مهم‌ترین موضوعاتی است که امروزه دنیا و جامعه بشری به آن نیاز دارد.
سروری با بیان اینکه برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در اقتصاد دانش‌بنیان، راه حل بسیاری از مشکلات کشور است، گفت: این کار می‌تواند راه حل مبارزه با فساد، تولید مولد و برون رفت از وضعیت کنونی کشور باشد؛ چرا که تولید و علم یک پیوند بسیار پررنگ‌تری پیدا می‌کنند و علم به کمک اقتصاد خواهد آمد.
وی با تشریح اینکه اقتصاد دانش‌بنیان می‌تواند از حداقل امکانات، حداکثر بهره‌وری را داشته باشد، خاطرنشان کرد: نقطه ضعف و پاشنه آشیل کشور، موضوع بهره‌وری است. اکنون در یک فرآیند بهره‌وری ناقصی به سر می‌بریم که اقتصاد دانش‌بنیان این مشکل را حل می‌کند.
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پایان خاطرنشان کرد: همه مسئولان، دستگاه‌های اجرایی و حتی نهادهای خصوصی باید به شعار سال توجه کنند اما به نظر بنده، خطاب اصلی مقام معظم رهبری در شعار امسال، تصمیم‌گیران، سیاست‌گذاران و به ویژه وزارتخانه‌های اقتصادی و فناوری است.
منبع : مهر نیوز