سرمایه‌گذاری چین در سیستان و بلوچستان افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، «چانگ هوآ» در سفر به چابهار شامگاه جمعه در نشست با استاندار سیستان و بلوچستان در فرمانداری چابهار، افزود: سفر هیئت‌های مختلف تجاری و اقتصادی به ایران و این استان بیشتر خواهد شد تا با فرصت‌های سرمایه گذاری بیشتر آشنا شوند. وی با اشاره به برنامه‌های دولتهای ایران و چین […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، «چانگ هوآ» در سفر به چابهار شامگاه جمعه در نشست با استاندار سیستان و بلوچستان در فرمانداری چابهار، افزود: سفر هیئت‌های مختلف تجاری و اقتصادی به ایران و این استان بیشتر خواهد شد تا با فرصت‌های سرمایه گذاری بیشتر آشنا شوند.
وی با اشاره به برنامه‌های دولتهای ایران و چین برای توسعه روابط و همکاریها، خاطرنشان کرد: در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و تجاری توافقات خوبی بین دو کشور انجام شده است.
سفیر چین در ایران از میزبانی و همراهی مسئولان استان سیستان وبلوچستان قدردانی کرد و ادامه داد: ۱۳ سند همکاری بین ایران و چین امضا شده و این سندها درخصوص سرمایه گذاری در زمینه‌های کشاورزی، گردشگری، تجاری، اقتصادی و صنعتی است.
وی گفت: سیستان و بلوچستان دارای منطقه آزاد چابهار است که این منطقه می‌تواند با یکی از مناطق آزاد چین بیشتر ارتباط بگیرد و تعامل کاری داشته باشند.
سفیر جمهوری خلق چین در ایران ادامه داد: سرمایه گذاری چینی‌ها در ایران در حال انجام است و می‌توانند درخصوص معادن سیستان و بلوچستان هم سرمایه گذاری کنند.
وی با اشاره به ظرفیت‌های بی نظیر بندر چابهار بیان کرد: همکاری اقتصادی و تجاری چین با ایران بسیار خوب خواهد بود و در حوزه گردشگری هم چینی‌ها به ایران سفر خواهند کرد و از ظرفیت‌های توریستی سیستان و بلوچستان و چابهار استفاده خواهند کرد.
شرایط برای سرمایه گذاری خارجی در بندرچابهار فراهم است
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست، گفت: تمامی شرایط و امکانات برای سرمایه گذاری در استان به ویژه در بندرچابهار فراهم است.
محمد کرمی افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های زیادی در زمینه معادن، گردشگری، کشاورزی و صنعت دارد و می‌تواند برای اشتغال و سرمایه گذاری مفید باشد.
وی افزود: سواحل مکران شامل چهار شهرستان چابهار، زرآباد، کنارک و دشتیاری ظرفیت‌های شیلاتی و گردشگری خوبی برای سرمایه‌گذاری و تجارت دارند و شرایط سرمایه گذاری درخصوص گردشگری هم ویژه است.
استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه چابهار مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است، تصریح کرد: این استان بهترین شرایط سرمایه گذاری را به لحاظ امنیتی دارد.
وی ادامه داد: ارتباط سیستان و بلوچستان با پاکستان و افغانستان در بهترین شرایط بوده و روابط تجاری و اقتصادی به نوعی ضامن امنیت بیشتر است.
کرمی از سفیر چین خواست سرمایه‌گذاران کشور خود را تشویق کنند تا در استان سیستان و بلوچستان حضور پیدا کنند.