سرمربی اپه: امکان تغییر اسم محمد رضایی نبود/ حواشی انتخابات به شمشیربازی لطمه می‌زند

سرمربی تیم ملی شمشیربازی اپه ایران گفت: می‌خواستیم به جای محمد رضایی شمشیرباز جوان‌تری را به بازی‌های کشورهای اسلامی اعزام کنیم که امکان تغییر اسم وجود نداشت.  مهدی رحیم‌زاد فرجی، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اپه ایران در گفت‌وگو با سردبیر پرس در پاسخ به این سوال که چرا ترکیب تیم ملی شمشیربازی ای ایران برای حضور […]

سرمربی تیم ملی شمشیربازی اپه ایران گفت: می‌خواستیم به جای محمد رضایی شمشیرباز جوان‌تری را به بازی‌های کشورهای اسلامی اعزام کنیم که امکان تغییر اسم وجود نداشت. 
مهدی رحیم‌زاد فرجی، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اپه ایران در گفت‌وگو با سردبیر پرس در پاسخ به این سوال که چرا ترکیب تیم ملی شمشیربازی ای ایران برای حضور در مسابقات بازی‌های کشورهای اسلامی تغییر نکرد و محمد رضایی با وجود اینکه در قهرمانی جهان عملکرد خوبی نداشت به قونیه هم اعزام می‌شود؟ گفت: محمد رضایی در دو، سه مسابقه اخیر متاسفانه نتیجه لازم را کسب نکرد از این رو تصمیم داشتم که برای نفر سوم اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی، مسابقه انتخابی برگزار کنم تا یک بازیکن جوان‌تر اعزام شود اما متاسفانه امکان تغییر اسم وجود نداشت. 

 او در واکنش به اینکه ممکن است محمد رضایی باز هم در مسابقات انتخابی داخلی بازیکنان دیگر را شکست دهد اما در مسابقات بین‌المللی نتیجه نگیرد و این سوال که چه برنامه‌ای برای این بازیکن دارد؟ تاکید کرد: از این پس برای من، ملاک کسانی هستند که احساس کنم پتانسیل خوبی دارند و تصور می کنم در تیم ملی می‌توانند مفید واقع شوند و اخلاق مدار باشند. با محمد رضایی صحبت کرده ام که بعد از بازی های کشورهای اسلامی در بخش دیگری به ما کمک کند. ان‌شاءالله در بازی های کشورهای اسلامی هم بتواند کمک کند. 

رحیم‌زاد فرجی در مورد اینکه اپه چقدر شانس کسب مدال بازی های کشورهای اسلامی را دارد؟ گفت: ما برای کسب مدال می‌رویم و به کمتر از آن قانع نیستیم. حتی اگر در بین هشت تیم برتر هم شکست بخوریم باز هم راضی نیستیم اما باید این را هم در نظر بگیریم که کشورهای دیگر واقعاً سرمایه گذاری کرده اند. کویت، امارات، تونس، مصر، الجزایر، مراکش و ازبکستان خوب هستند. با این حال باز هم برای کسب مدال می رویم و حدود ۹۰ درصد شانس کسب مدال را داریم.

سرمربی اپه در پاسخ به این پرسش که حواشی انتخابات فدراسیون تیم سابر را درگیر کرده است و چقدر این حواشی متوجه اپه نیز بوده است؟ تصریح کرد: این حواشی کل جامعه شمشیربازی را در برگرفته و حتما به شمشیربازی آسیب می رساند. نظر من این است حواشی کمتر کنند و با گفت‌وگو می توانند مسائل را حل کنند. این که بدگویی شود، شخصیت شمشیربازی را خراب می کند و به نظرم کار درستی نیست. من و تیمم اصلا به این مسائل ورود نمی کنیم چون دور از اخلاق است.

او در مورد اینکه انتظار داشت که حداقل یک نماینده از تیم اپه مردان در جدول اصلی مسابقات قهرمانی جهان حضور داشته باشد؟ تصریح کرد: صد درصد. برای محمد رضایی ( ۲۱ ساله) برنامه داشتیم که در جدول ۶۴ نفره باشد. با بازیکن آلمانی که سومی جهان را در کارنامه داشت، ۱۴ بر ۱۴ مساوی شد و با یک ضربه که بیشتر شانسی بود، شکست خورد. رضایی خوب بود اما جای کار بیشتری دارد. انتظارم از محمد رحیمی کمتر از این بود ولی به نظرم خیلی خوب ظاهر شد و حتما از او بیشتر استفاده می کنیم.

انتهای پیام