سفر با اتوبوس چه مزایایی دارد؟

به گزارش بازرگانی سردبیر پرس، با چه وسیله‌ای سفر کنیم؟ این سوالی است که همیشه برای هر مسافری به وجود می‌آید و گزینه‌های مختلفی نیز برای پاسخ به این سوال وجود دارد: سفر هوایی، قطار یا اتوبوس. برای بسیاری از افراد سفرهای زمینی همیشه در اولویت هستند چون ساده، ایمن و ارزان می‌باشند. این نوع […]

به گزارش بازرگانی سردبیر پرس، با چه وسیله‌ای سفر کنیم؟ این سوالی است که همیشه برای هر مسافری به وجود می‌آید و گزینه‌های مختلفی نیز برای پاسخ به این سوال وجود دارد: سفر هوایی، قطار یا اتوبوس. برای بسیاری از افراد سفرهای زمینی همیشه در اولویت هستند چون ساده، ایمن و ارزان می‌باشند. این نوع از سفرها گاهی با اتومبیل صورت می‌گیرند و در موارد دیگر نیز با اتوبوس و قطار. اتوبوس یکی از وسیله‌های سفر است که برای بسیاری از افراد خاطره انگیز محسوب می‌شود، چرا که در گذشته به علت گران بودن سفر هوایی و توسعه نیافتن خطوط ریلی، سفر با خرید بلیط اتوبوس، یکی از اصلی ترین وسایل سفر بوده است. اگر می‌خواهید بدانید چرا اتوبوس‌ها همچنان جزو محبوب ترین وسایل سفر هستند و با مزایا و معایب اتوبوس برای سفر آشنا شوید، همراهمان باشید.
قیمت بلیط اتوبوس
در مقایسه با قیمت سفر هوایی و ریلی، اتوبوس همیشه قیمت کمتری داشته است و یکی از اصلی ترین دلایل استقبال از آن نیز همین علت است. اما نه فقط در قیاس با هواپیما و قطار، که اتوبوس نسبت به خودرو شخصی نیز ارزان‌تر است. برای درک این موضوع بهتر است هزینه‌های بنزین، استهلاک خودرو، عوارض مختلف و… را برای خود یادآوری کنید. ضمناً از محل صرفه جویی هزینه‌ای که برای خرید بلیط اتوبوس کرده اید می‌توانید به انتخاب هتلی با کیفیت تر بپردازید.
اتوبوس، همیشه و همه جا در دسترس
اتوبوس از جمله وسایل نقلیه است که نیاز به مکانی خاص مثل فرودگاه یا امکاناتی خاص ندارد. در همه شهرهای کشور، مکانی به عنوان پایانه‌های اتوبوس وجود دارد. تفاوتی ندارد که قصد سفر به شهر بزرگی را داشته باشید یا یک شهر کوچک، برای هر شهری می‌توانید بلیط اتوبوس خریداری نمائید. تعداد مسیرهایی که می‌توان با اتوبوس سفر کرد هم بیشتر از تعداد پروازها است و برای رزرو اتوبوس حتی در آخرین ساعات هم می‌توان اقدام کرد.

سفر بدون تأخیر
اتوبوس بر خلاف هواپیما با تأخیر مواجه نمی‌شود و امکان لغو سفر با آن نیز بسیار پایین است. پس از رزرو بلیط اتوبوس خود، تقریباً می‌توانید از زمان حرکت آن در موعد مقرر اطمینان داشته باشید.
کمک به حفظ محیط زیست
شاید در ذهن شما اتوبوس‌ها به عنوان یک وسیله نقلیه بزرگ و دودزا باشد. با توجه به وجود بعضی اتوبوس‌های با عمر بالا در کشور و کیفیت گازوئیل، برخی از آنها بسیار آلوده کننده هستند. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که محیط زیست برای شما اهمیت دارد، حتماً می‌دانید که اتوبوس در مقابل آلودگی‌های سنگینی که هواپیما وارد جو زمین می‌کند بسیار پاک محسوب می‌شود، حتی اگر دودزا باشد!

تماشای مناظر حین سفر
در حین سفر با اتوبوس می‌توانید سفرتان را با دیدن مناظر اطراف جاده‌ها از پنجره اتوبوس لذت بخش تر کنید. برای مثال اگر قرار باشد با اتوبوس از آستارا به اردبیل بروید، دیدن گردنه حیران حین عبور اتوبوس از آن، می‌تواند سفر شما را خاطره انگیز تر کند.
در سفر تنها نمی‌مانید
اگر قصد سفر به تنهایی را داشته باشید، اتوبوس می‌تواند به شما در پیدا کردن یک هم صحبت کمک کند. گفتگو در طول سفر و همراهی با سایر مسافران در توقف گاه‌ها شاید باعث ایجاد دوستی‌های ماندگاری برای شما شود.
سفر راحت تر با اتوبوس‌های وی آی پی
اگر به نظر شما سفر با اتوبوس خسته کننده است، شاید بهتر باشد در سفر بعدی خود اتوبوس‌های وی آی پی را تجربه کنید. اتوبوس‌های VIP صندلی‌های راحت تری دارند و علاوه بر آن امکانات بیشتری را نیز به مسافران عرضه می‌کنند. برخی از اتوبوس‌های وی آی پی پذیرایی میان وعده و حتی ناهار یا شام دارند. در این اتوبوس‌ها می‌توانید بر روی صندلی‌های تخت خواب شو بنشینید و از طریق مانیتور تعبیه شده، فیلم سینمایی ببینید و سفر خود را لذت بخش تر کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و سردبیر پرس در محتوای آن هیچ نظری ندارد.