سفر قریب الوقوع هیئت عراقی به ایران

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شفق نیوز، عادل کریم، سرپرست وزارت برق عراق، اعلام کرد که به زودی هیئتی عراقی برای حل مشکل صادرات گاز، به ایران سفر خواهد کرد. وی پس از نشست با نمایندگان پارلمان گفت: مشکلات وزارت برق برای نمایندگان مردم به طور مفصل توضیح داده شود و برق‌رسانی به […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شفق نیوز، عادل کریم، سرپرست وزارت برق عراق، اعلام کرد که به زودی هیئتی عراقی برای حل مشکل صادرات گاز، به ایران سفر خواهد کرد.
وی پس از نشست با نمایندگان پارلمان گفت: مشکلات وزارت برق برای نمایندگان مردم به طور مفصل توضیح داده شود و برق‌رسانی به دلیل ایجاد نیروگاه‌های انتقال انرژی و بهبود شبکه ملی در تابستان امسال بهتر از سال‌های گذشته خواهد بود.
عادل اعلام کرد: شبکه ملی برق عراق با مشکل تجهیز و دریافت گاز از جانب ایران رو برو است. طی روزهای آتی در راس هیئتی به ایران سفر خواهیم کرد تا مشکل واردات گاز حل شود، اگر سوخت لازم تامین شود، وضعیت برق‌رسانی بهتر و ساعات بیشتری خواهد بود.
گفتنی است که عراق با مشکل زیرساختی در تامین برق دست به گریبان است و برق در بسیاری از شهرهای عراق به ویژه در تابستان که دمای هوا به ۵۰ درجه می‌رسد به صورت شبه دائمی قطع می‌شود.

منبع : مهر نیوز