سفر نماینده آمریکا در امور شاخ آفریقا به عربستان، سودان و اتیوپی

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، «دیوید ساترفیلد» نماینده جدید آمریکا در امور مربوط به شاخ آفریقا قرار است سفری به عربستان سعودی، سودان و اتیوپی داشته باشد. آن طور که ادعا می‌شود، قرار است در سفر به اتیوپی، وی دولت آدیس آبابا را به مغتنم شمردن فرصت صلح از راه پایان دادن […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، «دیوید ساترفیلد» نماینده جدید آمریکا در امور مربوط به شاخ آفریقا قرار است سفری به عربستان سعودی، سودان و اتیوپی داشته باشد.
آن طور که ادعا می‌شود، قرار است در سفر به اتیوپی، وی دولت آدیس آبابا را به مغتنم شمردن فرصت صلح از راه پایان دادن به حملات هوایی و دیگر درگیری‌ها علیه شورشیان تیگرای و همچنین فراهم آوردن مقدمات گفتگوهای ملی فراگیر، دعوت کند.
این در حالی است که روز جمعه، سازمان ملل متحد از گزارش‌ها درباره شدت حملات هوایی در منطقه تیگرای که به کشته شدن دست کم یکصد و سه غیرنظامی منجر شده است، ابراز نگرانی کرد.
در این سفرها که برای بازه زمانی دوشنبه تا پنجشنبه تدارک دیده شده است، «مولی فی» معاون وزارت خارجه آمریکا در امور کشورهای آفریقایی نیز ساترفیلد را همراهی می‌کند.
این دو نفر قرار است در عربستان سعودی نیز درباره انتقال قدرت در سودان صحبت کنند حال آنکه در سفر به خارطوم هم با رهبران جناح‌های مختلف سیاسی و نظامی دیدار خواهند کرد.

منبع : مهر نیوز