سفیران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به لبنان بازمی گردند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از النشره، منابع لبنانی اعلام کردند که پس از بحران دیپلماتیک عربستان و برخی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با لبنان، این کشورها در حال آماده شدن برای بازگرداندن سفرای خود به بیروت هستند. این منابع از تغییر نگرش کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در قبال لبنان خبر […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از النشره، منابع لبنانی اعلام کردند که پس از بحران دیپلماتیک عربستان و برخی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با لبنان، این کشورها در حال آماده شدن برای بازگرداندن سفرای خود به بیروت هستند.

این منابع از تغییر نگرش کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در قبال لبنان خبر دادند.

محافل دیپلماتیک عرب هم از قریب الوقوع بودن بازگشت سفیران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس خبر دادند و احتمال دادند که طی روزهای آتی سفیران این کشورها از جمله ولید البخاری سفیر عربستان به بیروت بازگردد.

نخست وزیر لبنان چندی قبل با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که دولت لبنان متعهد است که اقدامات لازم را برای تقویت همکاری‌ها با عربستان و دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس انجام دهد.

میقاتی همچنین بر ضرورت توقف همه فعالیت‌های سیاسی، نظامی، امنیتی و رسانه‌ای در لبنان که به حاکمیت عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و امنیت و ثبات آنها آسیب بزند تاکید کرده بود.

منبع : مهر نیوز