سفیر افغانستان در اسلام‌آباد احضار شد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری افق، وزارت خارجه پاکستان امروز دوشنبه در اعتراض به اظهارات مقام‌های افغانستانی علیه این کشور، سفیر کابل در اسلام‌آباد را احضار کرد. در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه پاکستان، اظهارات مقام‌های افغانستانی «غیرمسؤلانه و بی‌اساس» خوانده شده و در این زمینه نگرانی جدی اسلام آباد به […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری افق، وزارت خارجه پاکستان امروز دوشنبه در اعتراض به اظهارات مقام‌های افغانستانی علیه این کشور، سفیر کابل در اسلام‌آباد را احضار کرد.
در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه پاکستان، اظهارات مقام‌های افغانستانی «غیرمسؤلانه و بی‌اساس» خوانده شده و در این زمینه نگرانی جدی اسلام آباد به سفیر افغانستان ابلاغ شده است.
بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه پاکستان در این خصوص می افزاید: طرح اتهامات بی‌اساس، اعتماد را از بین می‌بَرد و به فضای دوستی میان دو کشور آسیب خواهد زد.
به گزارش افق، در این بیانیه از فردی نام برده نشده است؛ اما به تازگی حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان در اظهاراتی در ولایت ننگرهار گفته بود که پاکستان در صدد گسترش مرزهای خود با افغانستان است و به همین دلیل از گروه طالبان استفاده می‌کند.