سند کاهش تلفات جاده‌ای در کرمانشاه تدوین می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، بهمن امیری مقدم ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان کرمانشاه با اشاره به نقش مهم و مؤثر آموزش و فرهنگ سازی در کاهش سوانح جاده‌ای، اظهار کرد: با تدوین سند می‌توانیم اقدامات پیشگیرانه را برای ایجاد ایمنی بیشتر و کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای در بازه زمانی مشخص […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، بهمن امیری مقدم ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان کرمانشاه با اشاره به نقش مهم و مؤثر آموزش و فرهنگ سازی در کاهش سوانح جاده‌ای، اظهار کرد: با تدوین سند می‌توانیم اقدامات پیشگیرانه را برای ایجاد ایمنی بیشتر و کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای در بازه زمانی مشخص و بر اساس اولویت‌ها انجام دهیم.
وی افزود: اجرای دقیق پیوست آموزشی و فرهنگی این سند با رویکرد پیشگیری از بروز سوانح بسیار ضروری است و نیازمند همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی متولی در زمینه توسعه و گسترش فرهنگ و نهادینه شدن اصل احترام به قانون و قانونمندی در جامعه، ارتقای فرهنگ ترافیک و پیشرفت‌های فرهنگی و اجتماعی بوده و بی شک انجام این مهم به دلیل مؤثر بودن نقش عامل انسانی در تصادفات سبب کاهش آمار سوانح رانندگی درون و برون شهری است.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: باید بیش از پیش به مسائل ترافیکی و ایمنی جاده‌ها به منظور کاهش تلفات جاده‌ای توجه شود و در این راستا تدوین سند کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای ضروری است.
امیری مقدم گفت: بر اساس قانون باید تلفات جاده‌ای سالی ۱۰ درصد کاهش پیدا کند و از دستگاه‌های اجرایی ذی ربط انتظار داریم که با لحاظ اعتبارات لازم زمینه تحقق اهداف را فراهم و در اجرایی نمودن مصوبات شورا جدیت و اهتمام لازم را داشته و گزارش عملکرد نیز در جلسات ارائه و بررسی شود.
وی خواستار تشکیل یک کارگروه منسجم و تخصصی درون شهری و برون شهری در استان کرمانشاه به منظور رصد و بررسی دقیق چگونگی اجرای درست برنامه‌ها در راستای کاهش تلفات جاده‌ای شد و بیان کرد: مدیریت کارگروه درون شهری در شهر کرمانشاه با شهرداری کرمانشاه و مدیریت کارگروه برون شهری با اداره راهداری استان کرمانشاه خواهد بود و ضروری است که یک سند اجرایی در این راستا تدوین شود که بر اساس آن تمامی اقدامات و برنامه‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی رصد و پیگیری شود.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم ایجاد یک کارگروه برای چگونگی و تحلیل تصادفات در استان کرمانشاه، ادامه داد: هر عاملی که منجر به تلفات جاده‌ای چه در داخل شهر و چه بیرون شهر می‌شود نیازمند تحلیل تصادفات است که باید با اجرای برنامه‌های راهبردی و راهکارهای علمی از جمله اصلاح هندسی و رفع نقاط حادثه خیز به کاهش تلفات ناشی از تصادفات اقدام کنیم.
امیری مقدم اضافه کرد: هم فرمانداران و هم مدیران راهداری در شهرستان‌ها موظف به پیگیری مستمر به منظور رفع نقاط حادثه خیز حوزه استحفاظی خود هستند و دستگاه‌های اجرایی هم باید پیگیری‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.
وی با بیان اینکه نقاط حادثه خیز در استان کرمانشاه باید طی یک برنامه مشخص، رفع و تکلیف مدیران هر شهرستان در این راستا مشخص و تبیین گردد، افزود: برای رفع مشکلات در استان کرمانشاه با بررسی اسناد بالادستی، ایده خود مسئولان تصمیم بگیریم زیرا با این روال، مشکلات و مسائل بهتر و سریع‌تر رفع خواهند شد.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در هر کجای استان کرمانشاه که حریم جاده‌ها رعایت نشده است جز حریم تلقی می‌شود و باید تخریب شود و در این راستا هیچ گونه مماشاتی نخواهیم داشت و دستگاه‌ها نباید اجازه دهند که حریم جاده‌ها با اشکال غیر قانونی تصرف شود.
امیری مقدم همچنین بر بازدید و پایش دوربین‌های برون شهری، استراحتگاه‌های بین راهی و نصب دوربین‌های هوشمند برای کنترل و کاهش سرعت، بازدید از مراکز معاینه فنی و ساماندهی تابلوهای بین شهری و … تاکید کرد.

منبع : مهر نیوز