سنقروکلیایی ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال‌زایی پایدار دارد

غلامرضا مرتضوی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: یکی از معضلاتی که اکثر جوامع با آن رو به رو هستند بیکاری است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند در برون رفت از این مشکل تأثیرگذار باشد. وی افزود: بهره‌گیری از استعدادها و قابلیت‌های منطقه‌ای یکی از ظرفیت‌های توسعه و اشتغال‌آفرینی فنی و حرفه‌ای […]

غلامرضا مرتضوی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: یکی از معضلاتی که اکثر جوامع با آن رو به رو هستند بیکاری است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند در برون رفت از این مشکل تأثیرگذار باشد.
وی افزود: بهره‌گیری از استعدادها و قابلیت‌های منطقه‌ای یکی از ظرفیت‌های توسعه و اشتغال‌آفرینی فنی و حرفه‌ای است که باید توجه ویژه‌ای به این مهم داشت.
فرماندار شهرستان سنقروکلیایی تصریح کرد: این شهرستان یکی از قطب‌های کشاورزی، دامپروری و پرورش طیور استان کرمانشاه است و با برنامه‌ریزی و تدوین برنامه بلندمدت می‌توان از این ظرفیت برای اشتغالزایی پایدار استفاده مؤثر کرد.
مرتضوی تاکید کرد: تجهیز و اختصاص امکانات و بروز رسانی تجهیزات مرکز فنی حرفه‌ای شهرستان سنقروکلیایی، آموزش نیروهای فنی برای تأمین نیرو ماهر طرح‌های ارائه شده در شهرستان از جمله واحدهای زنجیره ارزش در پتروشیمی و همچنین ارائه طرح‌های شهرک پتروشیمی توجه به مهارت و حرفه‌های موجود در منطقه باید مورد نظر قرار گیرد.
وی با اشاره به اهمیت مهارت‌آموزی در حوزه هنرهای دستی، خاطرنشان کرد: فرش‌بافی، آشپزی، تولید کیف و کوله ورزشی، صنایع دستی و تولید سنگ‌های زینتی از جمله مواردی است که در تولید درآمد مؤثر هستند.

منبع : مهر نیوز