سهم بانوان مازندران در اهدای خون کمرنگ است

عبدالله محمدی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به افزایش هفت درصدی اهدای خون در استان اظهار داشت: به دلیل شیوع کرونا و فصل کشاورزی و کشت و کار میزان ذخایر خون در استان از ۹ روز به پنج روز کاهش یافته است. وی از مردم خواست تا در ایام محرم برای تأمین […]

عبدالله محمدی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به افزایش هفت درصدی اهدای خون در استان اظهار داشت: به دلیل شیوع کرونا و فصل کشاورزی و کشت و کار میزان ذخایر خون در استان از ۹ روز به پنج روز کاهش یافته است.
وی از مردم خواست تا در ایام محرم برای تأمین نیازهای خونی برای اهدای خون اقدام کنند و گفت: در حال حاضر به همه گروه‌های خونی نیاز مند هستیم و در روزهای تاسوعا و عاشورا تمامی پایگاه‌های استان برای اهدای خون فعال هستند.
وی ادامه داد: ۴۰ درصد خون برای مصرف بیماران تالاسمی در استان مصرف می‌شود و ۱۴ هزار بیماران خاص به صورت مستمر نیازمند دریافت خون هستند.
محمدی با اشاره به اینکه سهم بانوان در اهدای خون زیر ۵ درصد است، افزود: عوامل مختلفی از جمله مهیا نبودن بسترها از جمله دلایل پایین بودن سهم بانوان در اهدای خون به شمار می‌رود.
سرپرست انتقال خون مازندران با اظهار اینکه سهم بانوان در اهدای خون کمرنگ است، به هماهنگی برای اهدای خون در روستاها و مراکز پرجمعیت اشاره کرد و گفت: در صورت داشتن متقاضی برای اهدای خون در روستاها، تیم‌های سیار برای اهدای خون اعزام می‌شود.
وی گفت: در حال حاضر در سه شهرستان استان اتوبوس اهدای خون فعال است.

منبع : مهر نیوز