سوگواره «احلی من العسل» در شهرهای مختلف گلستان برگزار شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، همزمان با سراسر کشور در روز ششم محرم، سوگواره «احلی من العسل» با حضور دانش آموزان گلستانی در شهرهای مختلف استان برگزار شد. این سوگواره در سال‌های اخیر با حضور پرشور جوانان و نوجوانان با هدف معرفی نقش الگویی شهدای نوجوان دشت کربلا به ویژه حضرت قاسم بن الحسن (ع) […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، همزمان با سراسر کشور در روز ششم محرم، سوگواره «احلی من العسل» با حضور دانش آموزان گلستانی در شهرهای مختلف استان برگزار شد.
این سوگواره در سال‌های اخیر با حضور پرشور جوانان و نوجوانان با هدف معرفی نقش الگویی شهدای نوجوان دشت کربلا به ویژه حضرت قاسم بن الحسن (ع) اجرا می شود.
امامزاده عبدالله (ع) شهر گرگان هم میزبان این برنامه بود.
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در این مراسم، گفت: زندگی حضرت قاسم بن الحسن (ع) راهی روشن بوده و دانش‌آموزان این استان هم با تاسی از سیره این شهید نوجوان دشت کربلا رویکرد ولایتمدارانه در اعمال، رفتار واندیشه‌ها دارند.
سیدرضا نظری با اشاره به شور و شعور حسینی دانش آموزان، افزود: دانش آموزان به تاسی از حضرت قاسم (ع) مطیع ولایت هستند و با سن و سال اندک در عزای حسین (ع) شرکت دارند.
وی ادامه داد: شعار امسال آموزش و پرورش استان در عزای امام حسین (ع) «مدرسه من، حسینیه من» بوده و دانش آموزان در تمامی مدارس گلستان به اقامه عزای امام حسین (ع) می‌پردازند.
منبع : مهر نیوز