سپاه نمادی ارزشمند از مقاومت در برابر ظلم و ظالم است

علی اکبر رضایی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: این روز یادآور تشکیل نیروی بزرگ محاهد، سلحشور و انقلابی سپاه است. وی با بیان اینکه سپاه در طول عمر انقلاب اسلامی در راه دفاع از ارزشهای […]

علی اکبر رضایی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: این روز یادآور تشکیل نیروی بزرگ محاهد، سلحشور و انقلابی سپاه است.
وی با بیان اینکه سپاه در طول عمر انقلاب اسلامی در راه دفاع از ارزشهای انقلاب و اسلام از هیچ تلاشی کوتاهی نکرده است، ابراز داشت: مجاهدت‌های پاسداران انقلاب اسلامی در صحنه‌های مختلف و در هنگام فتنه‌ها نشان از عمق ارادت و اخلاص این بزرگواران به انقلاب اسلامی و مردم ایران است.
فرماندار آران و بیدگل با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نمادی ارزشمند از مقاومت در برابر ظلم و ظالم است، تصریح کرد: همین موضوع باعث شده است که استکبار جهانی با اقداماتی سخیف این نیروی نظامی ارزشمند را تحریم کند چراکه سپاه در مقابل ظلم و زیاده خواهی‌های استکبار می‌ایستد.
مکتب سپاه و پاسداران انقلاب برگرفته از نهضت عاشورا است
وی با اشاره به اینکه مکتب سپاه و پاسداران انقلاب اسلامی برگرفته از نهضت عاشورا است، خاطرنشان کرد: ولایتمداری، مقاومت در برابر زیاده خواهی‌های دشمن، عزت و شرف و غیره از جمله خصایصی است که سپاهیان از عاشورای حسینی عبرت گرفته‌اند.
رضایی با اشاره به اینکه سپاه با استفاده از روحیه انقلابی و معنویت نقش تعیین کننده‌ای در دفع حملات و دسیسه‌های دشمن بر علیه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد، گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن نشان داد که سپاه علاوه بر دفاع از وطن در بخش نظامی در بخش‌های دیگر همچون فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و غیره نیز حضوری فعال دارد.
وی با اشاره به تاکید سپاه بر اقتصاد مقاومتی و اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب افزود: بر این مبنا حضور فعال دانشمندان و پژوهشگران جوان سپاه در عرصه‌های مختلف علمی و تحقیقاتی نشان می‌دهد که این نیروی مردمی از همه ظرفیت‌های کشور برای پیشبرد اهداف انقلاب و نظام بهره می‌گیرد.
فرماندار آران و بیدگل با اشاره به اینکه مردم سپاه را نه به عنوان یک نیروی نظامی بلکه به عنوان یک بازوی قدرتمند ملت در برابر دشمن می‌شناسند، تاکید کرد: مقابله با دشمنان، پاسداری از مرزها و حریم کشور ایران، خودکفایی در تولیدات نظامی و دفاعی، حضور مؤثر در پروژه‌های عمرانی و سازندگی کشور و غیره از جمله حوزه‌هایی است که سپاه در آن نقش فعالی دارد که باعث افتخار مردم است.

منبع : خبرگزاری مهر