سپاه پاسداران دژ مستحکم و نفوذ ناپذیر جمهوری اسلامی ایران

به گزارش سردبیر پرس، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز در مصلی امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه مقتدر نقش بی بدیلی در دفاع مقدس، سرکوب گروهک‌های معاند و مزدور، سازندگی و […]

به گزارش سردبیر پرس، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز در مصلی امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه مقتدر نقش بی بدیلی در دفاع مقدس، سرکوب گروهک‌های معاند و مزدور، سازندگی و آبادانی کشور و دفع حوادثی داشته‌اند که به نوعی امنیت کشور و نظام را تهدید می‌کرد.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: سپاه در همه مأموریت‌ها و وظایفی که بر عهده‌اش گذاشته شده کارنامه درخشانی در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی از خود به یادگار گذاشته است.

وی سپاه پاسداران را دژی مستحکم و نفوذ ناپذیر توصیف کرد و ادامه داد: سپاه خار چشم دشمنان نظام اسلامی است و اینکه از سپاه وحشت دارند نشانگر اثرگذاری سپاه است.

آل هاشم گفت: مهمترین اقدام‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از زمان تأسیس تاکنون شامل تأمین امنیت و برقراری نظم در کشور، سازندگی و محرومیت زدایی، مقابله با تحرکات خرابکارانه منافقان، برخورد با جریان نفاق و ترور، خنثی کردن کودتاهای دشمنان و مبارزه با گروه‌های تجزیه طلب، مقابله با جنگ اقتصادی و جنگ نرم دشمنان، پیروزی در مقابل آمریکا و گروه‌های تکفیری بوده و نباید فراموش شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه اگر سپاه نبود، کشور هم نبود گفت: این نهاد همیشه در صحنه نشان داده، نیرویی کارآمد، خستگی ناپذیر و جهادی در عرصه‌های مهم این کشور است.

امام جمعه تبریز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی (ره) را اقدامی ماندگار و ارزشمند در تاریخ این نظام دینی دانست و اضافه کرد: پاسداران انقلاب اسلامی در طول دهه‌های اخیر همواره در برابر توطئه‌ها و دشمنی‌های نظام سلطه مقتدرانه ایستادند و از منافع این نظام و ملت حفاظت کردند.

آل هاشم با بیان اینکه بسیاری از بحران‌های داخلی کشور در طول سالهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی با نقش آفرینی و جانفشانی‌های پاسداران رشید اسلام دفع شد، خاطرنشان کرد: امروز نیز این نهاد انقلابی، مقتدرانه پشتیبان انقلاب، نظام و ولایت فقیه است و در برابر دشمنان این نظام دینی با همه توان خود ایستاده است.

وی افزود: امت اسلامی و وحدت آنان این روزها مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته از یک سو حمله وحشیانه به قبله اول مسلمانان و مظلومان فلسطین و از سوی دیگر انفجار در مدارس غرب کابل و بزرگ‌ترین مسجد شیعیان در مزار شریف که به شهادت و مجروح شدن دهها نفر منجر شد بخشی از زنجیره و توطئه‌گری صهیونیستی است که اتحاد و وحدت مسلمانان را هدف قرار داده است.

امام جمعه تبریز گفت: امروز مردم قهرمان تبریز در مراسم نماز پرشکوه جمعه ضمن محکومیت تحرکات اخیر عوامل تکفیری در افغانستان و اظهار همدردی با برادران و خواهران مظلومان از مسئولان کنونی افغانستان می‌خواهیم با مسئولیت پذیری بیشتر با این اقدامات تفرقه‌افکنانه پاسخ قاطع بدهند.

آل‌هاشم اهانت به قرآن کریم را نشانه ضعف منطق غرب در برابر اسلام دانست و افزود: این اولین بار نیست که قرآن سوزی و اهانت به قران در سوئد و کشورهای غربی اتفاق می‌افتد و بهانه دولت‌های اروپایی و از جمله دولت سوئد آزادی بیان است اما جالب است پلیس سوئد برای فراخوان محکومیت این اقدام در این کشور مخالفت کرده و دلیل مخالفت را نگرانی برای عدم تأمین جان تجمع کنندگان اعلام کرده است.

وی گفت: این اقدامات کور و بی‌منطق نشان از ضعف و استیصال غرب در مقابل اسلام‌گرایی در جهان بوده و ناشی از فقدان منطق محکم در پاسخگویی با منطق فاخر و قوی اسلام است و حکایت از تدوام حاکمیت استانداردهای تبعیض آمیز و دوگانه غرب دارد.

خطیب جمعه تبریز تصریح کرد: مردم مسلمان ایران اینگونه اقدامات خبیثانه را بشدت محکوم کرده و اهانت به قرآن کریم را که کتاب مقدس ۲ میلیارد مسلمان جهان است اهانت به همه انبیا الهی و کتب آسمانی و توهین به همه ادیان می‌داند.

آل‌هاشم بر برگزاری باشکوه‌تر روز جهانی قدس شد و گفت: وظیفه ما این است در شرایط کنونی با حضور محکم و با شکوه داشته باشیم، می دانم مشکلات اقتصادی وجود دارد و مردم آسیب‌پذیر از نظر مشکلات اقتصادی فشارهای وارد شده که تحمل آن سخت است اما مردم ایران بعد از ۴۳ سال نشان داده است هر زمان از ناحیه دشمنان مورد فشار و هجمه ای علیه ایران اسلامی وارد می‌شود حضورشان پرمعنا در صحنه‌های مختلف نشان داده می‌شود.

منبع : مهر نیوز