سیاست نظام مقابله شدید با مفاسد اقتصادی است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه دوشنبه در آئین جشن امت رسول الله در مسجد جامع آسیابک شهرستان زرندیه اظهار داشت: سه نگرانی پیامبر گرامی اسلام جنگ معرفتی، فتنه‌های کور و مفاسد اقتصادی و اخلاقی از امت خود پس از رحلتش است چرا که مفاسد اقتصادی و اخلاقی علاوه بر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه دوشنبه در آئین جشن امت رسول الله در مسجد جامع آسیابک شهرستان زرندیه اظهار داشت: سه نگرانی پیامبر گرامی اسلام جنگ معرفتی، فتنه‌های کور و مفاسد اقتصادی و اخلاقی از امت خود پس از رحلتش است چرا که مفاسد اقتصادی و اخلاقی علاوه بر زنگ خطر برای نهضت پیامبر اکرم (ص) برای انقلاب هم یک خطر محسوب می‌شود.
وی خط و سیاست نظام را مقابله شدید با مفاسد و مفسدان اقتصادی عنوان کرد و افزود: در این راستا بنده ۲ توصیه خطاب به مسؤولان و مردم دارم که باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.
امام جمعه موقت تهران گفت: در عرصه مبارزه با مفاسد اقتصادی باید در مقابل هر مقامی، قاطع و با روحیه انقلابی ایستاد همچنین در شورای نگهبان تاکید داریم افرادی که مفاسد را تذکر بدهند باید مورد تشویق واقع شوند چراکه مردم صاحب نظام هستند.
حجت الاسلام خاتمی افزود: برخورد قانونی و قطع با مفاسد اقتصادی امری ضروری است و انتظار است حکم پرونده از سوی قاضی صادر و پس از آن، جزئیات محکومیت‌ها، رسانه‌ای شود.
حجت الاسلام خاتمی افزود: دشمن در جنگ معرفتی به گونه‌ای فضاسازی می‌کند که مردم پای انقلابشان نیستند اما ملت بزرگ ایران همواره پایبند اعتقادات خود هستند و بنده بر این باور هستم افراد منفعت طلب، پای این نظام نیستند.
وی گفت: برخی بر این باور اشتباه هستند که پس از انقلاب، دینداری کم شده است اما مردم در محرم امسال در عزاداری‌ها و محافل دینی در ایام مختلف مذهبی، پر رنگ تر از گذشته حضور یافتند و در مسیر دستیابی به اهداف شوم خود ناکام ماندند.