سیدعلی زهرایی نکویی درگذشت

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس سیدعلی زهرایی اولین استاندار قزوین صبح دوشنبه دار فانی را وداع گفت. وی که متولد اردیبهشت ۱۳۱۹ بود فعالیت‌هایی در مبارزه با رژیم طاغوت و اقدامات سیاسی و فرهنگی داشت و از ابتدای سال ۵۸ از وزارت کشور مأمور و به عنوان اولین فرماندار انقلابی نجف آباد منصوب شد. حدود […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس سیدعلی زهرایی اولین استاندار قزوین صبح دوشنبه دار فانی را وداع گفت.

وی که متولد اردیبهشت ۱۳۱۹ بود فعالیت‌هایی در مبارزه با رژیم طاغوت و اقدامات سیاسی و فرهنگی داشت و از ابتدای سال ۵۸ از وزارت کشور مأمور و به عنوان اولین فرماندار انقلابی نجف آباد منصوب شد.

حدود سه سال فرمانداری نجف آباد، ۲ سال مشاور استاندار و رئیس بنیاد امور مهاجران جنگ تحمیلی و سپس مدتی فرماندار اصفهان و پس از آن نیز مسئولیت استانداری باختران کرمانشاه از جمله سوابق اجرایی اوست. نزدیک به ۶ سال در کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی و بعد از آن حضور داشت.

نکویی پس از کرمانشاه راهی چهارمحال بختیاری شد و سرانجام بعد از سه سال سکانداری این استان با درخواست خود بازنشسته و مدیریت مؤسسه حفظ و تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) و نگارستان اصفهان را بر عهده گرفت.

اما این پایان کار نکویی نبود. وی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۷۶ دوباره دعوت به کار و راهی استان قزوین شد تا به عنوان اولین استاندار در این استان خدمت کند. مأموریت او در قزوین ۲۸ شهریور ۸۰ به پایان رسید و تا سال ۸۴ به عنوان مشاور وزیر و مدیرکل دفتر حوزه وزارتی به کار خود ادامه داد تا در نهایت در شهریور همین سال با بیش از ۴۰ سال خدمت در آموزش و پرورش و وزارت کشور بازنشسته شود.

او سرانجام صبح امروز پس از طی مدتی بیماری در سن ۸۱ سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

حسین مولایی رئیس کانون حسنات در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس در رابطه با مراسم تشییع پیکر آن مرحوم اظهار کرد: مراسم تشییع این مرحوم و فعال سیاسی فردا سه شنبه برگزار خواهد شد.