سیریک با اجرای ۱۸۰ برنامه به استقبال دهه فجر می‌رود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ پاسدار دوم علی خادمی صبح سه شنبه در نشست خبری که به منظور ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر سیریک تشکیل شده در جمع خبرنگاران گفت: امسال بیش از ۱۸۰ ویژه برنامه فرهنگی و بصیرتی به منظور بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سیریک اجرا و برگزار می‌شود. […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ پاسدار دوم علی خادمی صبح سه شنبه در نشست خبری که به منظور ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر سیریک تشکیل شده در جمع خبرنگاران گفت: امسال بیش از ۱۸۰ ویژه برنامه فرهنگی و بصیرتی به منظور بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سیریک اجرا و برگزار می‌شود.
سرهنگ خادمی با بیان اینکه رویکرد ستاد برگزاری جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب، بر مردمی برگزار شدن این جشن‌ها است، بیان کرد: این برنامه‌ها با همکاری هیأت‌های مذهبی، تشکل‌های صنفی، مؤسسه‌های فرهنگی و مردمی از ابتدای دهه فجر تا ۲۲ بهمن در تمام نقاط شهرستان برگزار می‌شود.
سرهنگ خادمی با تاکید بر اینکه، ستاد برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب مردمی است، تصریح کرد: امسال به دنبال این هستیم که جشن‌های پیروزی انقلاب را پرشور تر و با شکوه تراز سنوات پیش برگزار کنیم و نسبت به آراسته سازی، نورآرائی و نور پردازی مناظر و معابر پر تردد نواحی در محورهای اصلی، میادین، ساختمان‌ها به عهده شهرداری‌ها است که اقدام کنند.
خادمی، اهم برنامه‌ها در دهه فجر امسال را نواختن زنگ انقلاب، رژه خودرویی و موتوری، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با ائمه جمعه شیعه و سنی، تکریم و تجلیل از دانش‌آموزان نخبه و محجبه، هیأت‌های مذهبی و شعرا، شب شعر انقلاب، تبیین نقش بانوان در تشکیل انقلاب و برپایی نمایشگاه انقلاب ذکر کرد.
وی اضافه کرد: حضور در میعاد گاه نمازجمعه، اجرای مسابقات ورزشی و همایش پیاده‌روی خانوادگی، ویزیت رایگان در سطح شهر، برگزاری مراسم خاطره‌گویی و عکاسی، برگزاری مسابقه فرهنگی، برپایی نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی، نشست‌های فرهنگی و بصیرتی و حضور در مدارس و پاسخگویی به سوال‌های دانش‌آموزان با همکاری سایر نهادها صورت می‌گیرد.
وی همچنین به برگزاری جلسه‌های مختلف ختم قرآن کریم، برگزاری جشن رأی اولی‌ها، گشت رضویون، مراسم و مسابقه دینی، افتتاحیه پنجشنبه بازار در شهر گروگ، اختتامیه رزمایش جهادی مدافعان انقلاب با حضور گروه‌های جهادی و دستگاه‌های خدمت رسان را جزو برنامه محوری امسال عنوان کرد.
سرهنگ خادمی با اشاره به برگزاری ایستگاه رأی جشن اولی‌ها در میعاد گاه نمازجمعه و حاشیه مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن تصریح کرد: همچنین آتلیه انقلاب با هدف عکاسی از کودکان و نوجوانان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن دایر است، قصه‌گویی با موضوع خاطرات انقلاب از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ایام است که توسط مربیان و برخی والدین اجرا خواهد شد.