سیستان و بلوچستانی‌ها طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، سید مهدی طباطبایی اظهار داشت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیرضروری در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست. وی با بیان […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، سید مهدی طباطبایی اظهار داشت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیرضروری در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست.
وی با بیان اینکه ۱۰ مرکز ۱۶ ساعته با هدف کاهش بار مراجعات به بیمارستان‌ها در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان راه‌اندازی شده است، افزود: این مراکز این امکان را فراهم می‌کند تا افرادی که علائم ویروس کرونا را دارند مراجعه و در سریع‌ترین زمان تشخیص و درمان شوند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: تجهیزات لازم برای ارزیابی و اندازه‌گیری درصد اکسیژن بیمار و تب سنجی در این مراکز توزیع و نصب شده است.
وی ادامه داد: در این مراکز تاکنون بیش‌از پنج هزار و ۱۰۰ مورد بیمار ویزیت شدند و از ۱۳۳ مورد مشکوک، ۶۷ نفر به بیمارستان ارجاع شدند.
طباطبایی اظهار داشت: علاوه‌بر بیمارستان‌ها امکان نمونه‌برداری موارد مشکوک در این مراکز نیز فراهم شده که به تشخیص سریع‌تر و به موقع موارد احتمالی و جداسازی و فاصله گذاری کمک خواهد کرد.
وی بیان کرد: تاکنون ۹۵ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به همت تیم‌های بهداشتی غربالگری شدند.