سیستان و بلوچستان ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری کشور را تامین می‌کند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، داوود شهرکی با بیان اینکه استان در برخی صنایع تأمین‌کننده نیاز کشور است، اظهار داشت: ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری، ۷۵ درصد قوطی کنسرو و ۳۰ درصد نیاز پاکت سیمان کشور را این منطقه تأمین می‌کند. وی با بیان […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، داوود شهرکی با بیان اینکه استان در برخی صنایع تأمین‌کننده نیاز کشور است، اظهار داشت: ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری، ۷۵ درصد قوطی کنسرو و ۳۰ درصد نیاز پاکت سیمان کشور را این منطقه تأمین می‌کند.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در بخش‌های تولید و تجارت مستعد شکوفایی است، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرایط خوب اقتصادی برای این استان فراهم خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: در بخش تسهیل و رفع موانع تولید در سیستان و بلوچستان با همکاری دستگاه‌های مرتبط مشکلات تمامی واحدهای تولیدی استان بررسی و عمده مشکلات در حال رفع شدن است.
وی تصریح کرد: در بخش ذخایر معدنی در استان به ذخایر اقتصادی و مستعد جهت سرمایه‌گذاری رسیده‌ایم از جمله مس، منیزیت، تیتانیوم، طلا و آنتیموان که استقرار صنایع وابسته در کنار این معادن، زمینه ایجاد اشتغال پایدار در استان را فراهم خواهد کرد.