سینمای ایران تبدیل به یک پاتوق کوچک شده است/ توجه به مستقل‌ها

امیر توده روستا فیلمساز در گفتگو با سردبیر پرس با اشاره به اهمیت سینمای مستقل و توجه به آن گفت: در حال حاضر مهمترین اولویت برای سینمای ایران در سال جاری، سالم بودن همه اعضای سینمای ایران است تا دیگر شاهد درگذشت سینماگران به دلایل مختلف از جمله ویروس کرونا نباشیم. وی بیان کرد: واقعیت […]

امیر توده روستا فیلمساز در گفتگو با سردبیر پرس با اشاره به اهمیت سینمای مستقل و توجه به آن گفت: در حال حاضر مهمترین اولویت برای سینمای ایران در سال جاری، سالم بودن همه اعضای سینمای ایران است تا دیگر شاهد درگذشت سینماگران به دلایل مختلف از جمله ویروس کرونا نباشیم.
وی بیان کرد: واقعیت این است که سینما تبدیل به یک پاتوق شده است، پاتوقی کوچک که سینما این روزها درگیر آن است. آرزو می‌کنم سینمای ایران از این حالت پاتوق بودن خارج شود و تبدیل به یک اتفاق مهم اجتماعی شود.
این کارگردان سینما ادامه داد: سالی که گذشت، سال بدی برای همه سینماگران بود، چه کسانی که پرکار بودند و چه کسانی که کم کار بودند، امیدوارم سال آینده اگر قرار باشد شرایط مناسب شود، برای همه این شرایط مناسب شود و تنها مخصوص تعدادی خاص از سینماگران نباشد.
وی تاکید کرد: طبیعتاً اولویت سینمایی از نظر فیلمسازان مستقل این است که واقعاً نگاه به صدور پروانه ساخت به گونه‌ای باشد که به جنس سینمای مستقل توجه بیشتری شود و نگاه عوامل سینمایی به جنس فیلم‌های مستقل تغییر کند. نه اینکه چیزی را از پیش تعیین شده در نظر بگیریم و بگوییم که ناچارید این گونه نگاه کنید، بلکه به این سینما نگاه جدی شود.
توده روستا در پایان گفت: بعید می‌دانم جنس بچه‌های سینمای مستقل به گونه‌ای باشد که چندان بیش از آنکه برای این سینما در نظر گرفته شده جا اشغال کند، یعنی آنقدر جای این سینما کوچک است که خود ما انتظار ویژه‌ای برای آن نداریم اما همان انتظارات کلی نیز در سینمای مستقل اتفاق نمی‌افتد که باید به آن توجه کرد.