شاخص اجرای طرح هادی در صومعه سرا ۵۱ درصد است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حامد دائمی صبح شنبه در جلسه تودیع و معارفه رئیس جدید بنیاد مسکن صومعه سرا به ظرفیت‌های این شهرستان اشاره و اظهار کرد: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای صومعه سرا به ویژه در حوزه گردشگری موجب شده که اجرای پروژه‌های عمرانی متعدد و توسعه و آبادانی روستاهای این شهرستان اهمیت ویژه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حامد دائمی صبح شنبه در جلسه تودیع و معارفه رئیس جدید بنیاد مسکن صومعه سرا به ظرفیت‌های این شهرستان اشاره و اظهار کرد: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای صومعه سرا به ویژه در حوزه گردشگری موجب شده که اجرای پروژه‌های عمرانی متعدد و توسعه و آبادانی روستاهای این شهرستان اهمیت ویژه ای داشته باشد.
وی افزود: فرمانداری صومعه سرا در رفع مشکلات روستاییان بخصوص در بخش عمران و آبادانی روستاها همکاری تنگاتنگی با بنیاد مسکن استان گیلان دارد.
دائمی با اشاره به اینکه صومعه سرا دارای ۱۵۲ روستا بوده که از این تعداد ۱۴۱ روستا بالای ۲۰ خانوار و شاخص تهیه طرح هادی شهرستان ۱۰۰ درصد است، ادامه داد: شاخص ملی اجرای طرح هادی ۵۰ درصد بوده که این شاخص در صومعه سرا ۵۱ درصد است.
مدیرکل بنیاد مسکن گیلان اضافه کرد: در ۷۱ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان این طرح اجرا شده است.
گام‌های مهم بنیاد مسکن در محرومیت زدایی
فرماندار صومعه سرا نیز در ادامه این جلسه نقش و جایگاه ویژه بنیاد مسکن در امر محرومیت زدایی و خدمت رسانی به روستاها را بسیار مهم و ارزشمند دانست و گفت: مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان دارای توان فنی، تجربه و تواضع و تسلط کاری بالایی هستند.
مهدی صفاتی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در زمینه رشد و توسعه استان افزود: باید دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت و پتانسیل‌های بنیاد مسکن در حوزه‌های مختلف به خوبی استفاده کنند.
فرماندار صومعه سرا ادامه داد: امیدوارم مدیریت جدید این نهاد در شهرستان صومعه سرا با تعاملات سازنده بتواند گام‌های موثرتری در راستای پیشرفت و آبادانی این شهرستان بر دارد.
در پایان اسماعیل صبور به عنوان سرپرست جدید بنیاد مسکن شهرستان صومعه سرا معرفی و از خدمات رضا جوادی تقدیر و تشکر شد.

منبع : خبرگزاری مهر