شرایط تردد راحت زوار از مرز خسروی در اربعین فراهم است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجید میراحمدی بعد از ظهر جمعه در بازدید از زیرساخت‌های مرز خسروی اظهار کرد: ستاد اربعین استان کرمانشاه بعد از مراسم اربعین سال گذشته کمبودهای مرز خسروی را مورد بررسی و جهت رفع این کمبودها و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز این مرز برای تردد راحت‌تر زوار در دستور کار قرار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجید میراحمدی بعد از ظهر جمعه در بازدید از زیرساخت‌های مرز خسروی اظهار کرد: ستاد اربعین استان کرمانشاه بعد از مراسم اربعین سال گذشته کمبودهای مرز خسروی را مورد بررسی و جهت رفع این کمبودها و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز این مرز برای تردد راحت‌تر زوار در دستور کار قرار دادند.
وی با تاکید بر اینکه هیچ نگرانی از بابت تردد زوار از مرز خسروی وجود ندارد، افزود: زیرساخت‌های این مرز نسبت به گذشته ارتقا یافته و امکانات رفاهی خوبی برای زوار فراهم شده است.
رئیس ستاد اربعین کشور با بیان اینکه خسروی از گذشته دور مرز اصلی زوار به کربلا بوده است، تصریح کرد: به دلیل اتفاقات دهه‌های اخیر در کشور عراق از جمله جریان‌های تروریستی داعشی و ناامنی‌های این کشور، مدتی تردد زوار از مرز خسروی رو به افول بود اما امروز در مسیر جایگاه واقعی خودش قرار دارد.
میراحمدی از پیش بینی افزایش استقبال زوار برای تردد از مرز خسروی در اربعین سال جاری خبر داد و افزود: مرز همه شرایط برای تردد راحت زوار از این مرز فراهم است.
وی همکاری دولت عراق را در سطح عالی و شایسته دانست و تاکید کرد: تردد زوار از مرز خسروی ۲۴ ساعته است.
میراحمدی از موافقت طرف عرفی با تردد خودروهای حمل مسافر ایرانی در خاک خود خبر داد و گفت: طی مذاکراتی که با طرف عراقی انجام شد حمل و نقل زوار در آن سوی مرز خسروی امسال با خودروهای حمل مسافر انجام می‌شود، بنابراین تردد در آن سوی مرز بسیار راحت‌تر است.
وی از اجرای طرح امام سجاد (ع) در مرز خسروی خبر داد و ادامه داد: این طرح در جهت تردد سرعت عبور از گیت‌ها اربعین سال جاری در این مرز اجرا می‌شود.
به گفته میراحمدی، اطلاعات ثبت شده زوار از طریق پلیس گذرنامه ایران به صورت بر خط برای طرف عراقی ارسال می‌شود و با این کار سرعت عبور زوار از گیت‌ها چند برابر خواهد شد.
رئیس ستاد اربعین کشور از بهره‌برداری جاده برکت تا پیش از آغاز پیاده‌روی عظیم اربعین خبر داد و خاطر نشان کرد: این جاده در مسیر کربلا با ۳.۶ کیلومتر و برآورد اعتباری بیش از ۷۰۰ میلیارد ریالی تا کنون ۹۰ درصد پیشرفت داشته است که برای تسهیل تردد زوار در اربعین افتتاح می‌شود.
وی بیان کرد: با ایجاد جاده برکت علاوه بر تسهیل تردد زوار طی ایام اربعین، ترانزیت کالا از مرز خسروی طی این ایام متوقف نمی‌شود.
میراحمدی ایجاد پارکینگ بیش از ۱۱۰ هکتاری برای خودروهای زوار و توسعه سایبان و سیستم خنک کننده در مرز خسروی را از دیگر اقدامات برای اربعین سال جاری دانست.
وی گفت: در مجموع حدود هشت هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های اربعین استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

منبع : مهر نیوز