شفافیت غبار شبهه فساد را از ساحت افراد می‌زداید

علیرضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: شوراهای شهر و روستا به واسطه ارتباط نزدیک با مردم در زمینه ارائه خدمات شهری یکی از مهمترین ارکان خدمات‌رسانی به شمار می‌روند که در این زمینه باید بتوانند به خوبی نسبت به وظایف خود عمل کنند. وی بیان کرد: امروز یکی از مطالبات به […]

علیرضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: شوراهای شهر و روستا به واسطه ارتباط نزدیک با مردم در زمینه ارائه خدمات شهری یکی از مهمترین ارکان خدمات‌رسانی به شمار می‌روند که در این زمینه باید بتوانند به خوبی نسبت به وظایف خود عمل کنند.
وی بیان کرد: امروز یکی از مطالبات به حق مردم مبحث مهم شفافیت است که باید در تمامی امور مد نظر قرار بگیرد، چراکه شفافیت منجر به نظارت مستقیم مردم بر عملکرد مسئولان است.
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس تصریح کرد: شوراهای شهر و روستا نیز از این قاعده مستثنی نیستند، بلکه باید به صورت جدی در این زمینه اقدام کنند تا بتوانند اعتماد عمومی را جلب کرده و موجب رضایت مردم شوند.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از تخلفاتی که طی سال‌های اخیر در شوراها صورت گرفته است به واسطه نبود شفافیت بوده است، بنابراین با ایجاد ساز و کار مطمئن در راستای شفافیت‌آفرینی می‌توانیم از بسیاری از مفاسد جلوگیری کنیم.
عباسی گفت: به طور قطع اگر شوراها شفافیت را در دستور کار خود قرار دهند می‌توانند به نحو مطلوب‌تری به وظایف خود عمل کنند و غبار شبهه فساد نیز از ساحت شوراها دور خواهد شد.
وی متذکر شد: امیدواریم با ایجاد شفافیت که امروز به یک اصل اساسی برای سنجش افراد تبدیل شده است بتوانیم به مشارکت حداکثری مردمی برسیم.

در این راستا سردبیر پرس در طرحی به نام جنبش از ما از نامزدهای انتخاباتی و مردم درخواست دارد تا با حضور در سایت azma.net در چالش شفافیت شرکت کنند یعنی به صورت شفاف عملکرد و برنامه‌های حوزه‌های مختلف را به بوته نظرات مردمی و قضاوت بگذارند و این آمادگی وجود دارد که حتی مطالب بیان شده توسط نامزدهای انتخاباتی در سردبیر پرس و همچنین سایت «از ما» به انتشار گذاشته شود.

منبع : خبرگزاری مهر