شناسایی روزانه ۶۰۰ مورد جدید کرونا در آذریایجان‌ شرقی

به گزارش سردبیر پرس، محمدحسین صومی امروز در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان اظهار داشت: با افزایش نظارت و کنترل سیستم بهداشتی و درمانی بر روی افراد علامت‌دار و اطرافیان آنان بیماری کرونا قابل کنترل خواهد بود و افراد علامت‌دار حتماً باید در […]

به گزارش سردبیر پرس، محمدحسین صومی امروز در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان اظهار داشت: با افزایش نظارت و کنترل سیستم بهداشتی و درمانی بر روی افراد علامت‌دار و اطرافیان آنان بیماری کرونا قابل کنترل خواهد بود و افراد علامت‌دار حتماً باید در خانه بمانند و در غیر این صورت با حضور خود در اجتماعات باعث افزایش موارد بیماری خواهند شد.
وی گفت: آمارها نشان می‌دهند روزانه ۶۰۰ نفر با تست مثبت در استان شناسایی می‌شوند ولی از نظر بروز بیماری جزو استان ۲۴ در کشور هستیم.
صومی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه داد: برای رعایت نکات بهداشتی و ایمنی، در خصوص عمل به هشدارها و پیام‌های اعلامی از سوی وزارت بهداشت مسؤولان نیز باید همگام و همراه مردم رعایت کنند.
وی با اشاره به بازدیدهای اخیر از شبکه‌های بهداشتی و درمانی در خصوص روند پیشرفت عملیاتی پروژه‌های بهداشتی و درمانی در حال احداث و راه‌اندازی افزود: رؤسای شبکه‌ها با اهتمام بیشتری به این مسئله رسیدگی کنند و پیگیری جدی در تسریع روند کارهای مربوطه و راه‌اندازی مراکز فوق انجام دهند.
صومی در خصوص افزایش مراکز نمونه‌برداری، اتمام پروژه‌های عمرانی در حال احداث، دپوی دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و سیستم حمل دستگاه‌ها، دارو، واکسیناسیون و پیشگیری و موارد اعلام شده از معاونت‌های مربوطه خواست در اقدامات، تمهیدات و راهکارهای لازم برای اجرایی کردن تسریع کنند.