شناسایی و بازداشت ۵ عنصر داعشی در سلیمانیه عراق

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری عراقی واع، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از بازداشت ۵ تروریست در استان سلیمانیه خبر داد. سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای دستگاه اطلاعات امنیت سلیمانیه وابسته به اداره اطلاعات و امنیت وزارت دفاع عراق ۵ […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری عراقی واع، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از بازداشت ۵ تروریست در استان سلیمانیه خبر داد.
سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای دستگاه اطلاعات امنیت سلیمانیه وابسته به اداره اطلاعات و امنیت وزارت دفاع عراق ۵ عنصر تروریست را در استان سلیمانیه شناسایی و دستگیر کردند.
در این بیانیه آمده است که این تروریست‌ها به اتهامات مربوط به ماده ۴ قانون مبارزه با تروریسم دستگیر و به دادگاه بازپرسی نینوا تحویل داده شده اند.
پیشتر واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق با صدور بیانیه‌ای از کشته شدن هشت تروریست داعشی در بمباران هوایی مواضع آنها در مناطق کوهستانی غرب استان نینوا خبر داده بود.
واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق اعلام کرده بود که جنگنده‌های اف ۱۶ ارتش عراق مواضع تروریست‌های داعش در رشته‌کوه عدایه در غرب استان نینوا را بمباران کردند که در نتیجه آن هشت نفر از عناصر این گروه تروریستی به هلاکت رسیدند.
گفتنی است که نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می‌دهند. عناصر باقی‌مانده داعش همچنان در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا و الانبار فعالیت دارند.
نیروهای عراقی با انجام عملیات نظامی و تعقیب داعشی ها اجازه خودنمایی به تروریست‌ها نمی‌دهند با این حال تکفیری‌ها با استفاده از اوضاع نامساعد جوی دست به تحرکاتی می‌زنند.
مسؤولان عراقی اخیراً از کشته شدن ۱۷ داعشی در عملیات ارتش این کشور در شمال عراق و بازداشت پنج تن دیگر از آنها در شهر حویجه و استان صلاح‌الدین خبر دادند.

منبع : مهر نیوز