شهرداری استانبول خواستار راه‌اندازی دوره‌های آموزش زبان فارسی شد

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، سهراب رحیمی، کارشناس فرهنگی وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول به همراه معراج نیکنام، مدیر آموزشی نمایندگی بنیاد سعدی با ارکان دویارلری، رییس مرکز آموزش‌های مهارتی و هنری شهرداری استانبول (ایسمک) دیدار و گفت‌وگو کرد. ارکان دویارلری در سخنانی در این دیدار، گفت: دو کشور ایران و ترکیه روابط […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، سهراب رحیمی، کارشناس فرهنگی وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول به همراه معراج نیکنام، مدیر آموزشی نمایندگی بنیاد سعدی با ارکان دویارلری، رییس مرکز آموزش‌های مهارتی و هنری شهرداری استانبول (ایسمک) دیدار و گفت‌وگو کرد.
ارکان دویارلری در سخنانی در این دیدار، گفت: دو کشور ایران و ترکیه روابط فرهنگی، تاریخی و مشترکات فرهنگی بسیاری دارند.
وی همچنین بر آمادگی این مجموعه برای انجام فعالیت‌های مشترک همانند برگزاری نمایشگاه مشترک هنرمندان و سایر برنامه‌های فرهنگی برای شناخت هر چه بیشتر مردم دو کشور از فرهنگ و هنر یکدیگر و برگزاری دوره‌های مشترک آموزش زبان فارسی تأکید کرد.
رحیمی، کارشناس فرهنگی کشورمان در استانبول هم ضمن تشکر از همکاری‌های صورت گرفته از سوی شهرداری استانبول در گذشته، گفت: وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول همواره سعی بر این داشته است که برای ترویج و توسعه زبان و ادبیات فارسی بهترین و ارزنده‌ترین خدمات را عرضه کند، ما آمادگی خود برای برای توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ها اعلام می‌کنیم.
وی در ادامه ضمن معرفی بنیاد سعدی و فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه زبان فارسی در استانبول، اشاره کرد: بی تردید با برنامه‌ریزی مناسب، پیاده‌سازی و معرفی روش‌های نوین آموزش زبان فارسی و استفاده از منابع آموزشی تألیف شده بنیاد سعدی می‌توان شاهد تحولی جدی در دوره‌های آموزش زبان فارسی در این مرکز باشیم.