شهرضا به قطب گردشگری و فرهنگی اصفهان تبدیل شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید رضا مرتضوی پیش از ظهر پنج شنبه در سفر به شهرستان شهرضا با حضور در صحن امامزاده عظیم الشان ای ن شهرستان اظهار داشت: با موقعیت، مشکلات و مسائل شهرستان شهرضا تا حدودی آشنایی دارم چرا که تا سال ۱۳۹۱ فرماندار این شهرستان بودم. وی افزود: مباحث و مشکلاتی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید رضا مرتضوی پیش از ظهر پنج شنبه در سفر به شهرستان شهرضا با حضور در صحن امامزاده عظیم الشان ای ن شهرستان اظهار داشت: با موقعیت، مشکلات و مسائل شهرستان شهرضا تا حدودی آشنایی دارم چرا که تا سال ۱۳۹۱ فرماندار این شهرستان بودم.

وی افزود: مباحث و مشکلاتی که در بازدید از این شهرستان با آن مواجه شدیم بسیار جای تأسف دارد چراکه پس از گذشت بیش از ۱۰ سال برخی مشکلات همچنان باقی است.

استاندار اصفهان تاکید کرد: از فرماندار جدید این شهرستان می‌خواهم که با همکاری شهرداری، اوقاف و میراث فرهنگی برای رفع مشکلات شهرستان و به ویژه این امام‌زاده عظیم الشان اقدام کنند.

ضرورت پیگیری مشکلات شهرضا در سطح ملی

وی با اشاره به ضرورت پیگیری مشکلات این شهرستان در سطح ملی، تصریح کرد: نباید موضوع بازسازی و احیا امامزاده شاهرضا بیش از این متوقف شود.

وی بیان کرد: اگر ۱۰ سال قبل کار احیا و بازسازی امام‌زاده شاهرضا انجام شده بود اکنون می‌توانستیم از مزایای تبدیل منطقه به یکی از قطب‌های گردشگری و فرهنگی استفاده کنیم.

مرتضوی با توجه به اینکه قبور شهدا بسیاری در اینجا وجود دارد، گفت: حیف است استفاده از ظرفیتی که این منطقه در اختیار دارد به سال‌های بعد موکول کنیم و اگر مسئولان کنونی پای کار نایستند در آینده دچار عذاب وجدان می‌شوند که چرا هنوز در اینجا اتفاقی رخ نداده است.

وی تصریح کرد: مسئولان شهرضا از فرصت خدمت به مردم برای حل این مشکلات استفاده کنند چرا که با توجه به برنامه‌هایی که ارائه شد، شهرستان شهرضا از ظرفیت و پتانسیل اقتصادی، فرهنگی و گردشگری بسیار بالایی دارد اما نیازمند کمی همکاری و همت همه مدیران و مردم است.

گفتنی است استاندار اصفهان در بدو ورود خود با حضور در شهرک صنعتی رازی، در بین صنعتگران حضور پیدا کرد و صنعتگران و کارخانه‌داران مشکلات امروزه خود را با وی در میان گذاشتند.

وی سپس با حضور در امامزاده شاهرضا (ع) با شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کرد.

منبع : خبرگزاری مهر