شوراها و شهرداری‌های هرمزگان ۲ بخشنامه تکلیفی ورزش جانبازان و معلولین را اجرا نکرده‌اند‌

نماینده مردم حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در استان هرمزگان شوراها و شهردای‌ها هیچکدام ۲ بخشنامه تکلیفی شورای عالی استان‌ها در خصوص ورزش جانبازان و معلولین را اجرا نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، احمد مرادی در آئین تجلیل از ورزشکاران، قهرمانان و حامیان هیئت ورزشی جانبازان و معلولین اظهار داشت: اعتقاد دارم خدمت کردن به جامعه معلولین به زندگی برکت می‌دهد.

وی افزود: هرمزگان ۳۸ هزار نفر معلول دارد که رقم بسیار بالایی است و با جمعیت یک شهر برابری می‌کند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: لذا حساسیت خدمت به این جمعیت عظیم در برابر بودجه ناچیز سازمان‌های حمایتی دو چندان شده است و بایستی نسبت به اصلاح این رویه اقدام شود.

وی تصریح کرد: یک سالن ورزشی در سیریک برای ورزش معلولان بیش از ده سال رها شده بود که به لطف خدا از طریق سازمان بهزیستی کشور آماده‌سازی و بهره‌برداری شد.

مرادی اظهار داشت: از محل اعتبارات ٢٧صدم درصد از ٩درصد ارزش افزوده سهمی برای سایر فعالیتَها دیده شده بود که پیگیری کردیم سهمی هم به ورزش جانبازان و معلولین اختصاص داده شد.

وی افزود: از محل این سهم در سال جاری کمک چشمگیری به ورزش‌های جانبازان و معلولین تزریق شده و امید می‌رود این کمک‌ها تداوم داشته باشد.

نماینده مردم حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بسیاری از بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها فقط برای پر کردن گزارش عملکرد است و همتی برای پیگیری برای انجام آن وجود ندارد.

مرادی گفت: بعنوان نمونه از طریق شورای عالی استان‌ها دو بخشنامه تکلیفی برای ورزش جانبازان و معلولین به شورای شهرها و شهرداری‌های سراسر کشور ابلاغ شد که متاسفانه در استان هرمزگان شوراها و شهرداری‌ها هیچکدام از این دو بخشنامه که بالاترین مجمع خودشان مصوب نموده را اجرا نکرده‌اند و نیاز است این مصوبات در استان به مرحله اجرا برسند.

به گزارش تسنیم، در این مراسم از جمعی از ورزشکاران، قهرمانان و حامیان هیئت ورزشی جانبازان و معلولان استان هرمزگان تجلیل شد.

بیشتر بخوانید