شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت از دانشجویان نظر سنجی می‌کند

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، دکتر وحید صرامی با اعلام این خبر افزود: از همه دانشجویان جدیدالورود درخواست می‌شود به سامانه نظرسنجی پیش‌بینی شده مراجعه کرده و نظرات خود را در خصوص این دوره آموزشی به ما انعکاس دهند. وی افزود: شورای مرکزی انضباطی دانشجویان […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، دکتر وحید صرامی با اعلام این خبر افزود: از همه دانشجویان جدیدالورود درخواست می‌شود به سامانه نظرسنجی پیش‌بینی شده مراجعه کرده و نظرات خود را در خصوص این دوره آموزشی به ما انعکاس دهند.
وی افزود: شورای مرکزی انضباطی دانشجویان علوم پزشکی به صورت سالانه عملکرد شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد و در تلاش است که دبیران شورهای انضباطی دانشگاه‌ها دانشجویان را با نکات حقوقی و ظرایف حرفه‌ای فعالیت در این حوزه آشنا کند و به این منظور دوره‌های مختلف مهارت‌افزایی به صورت سالانه برگزار می‌شود.
صرامی با تأکید بر اینکه پیشگیری از تخلفات انضباطی دانشجویان یکی از سیاست‌های شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت است، تاکید کرد: در راستای کاهش تخلفات انضباطی دانشجویان ، به صورت سالانه دانشجویان نو ورود در کارگاه‌های آموزشی آشنایی با حقوق دانشجویی و تخلفات انضباطی شرکت کرده و با آیین‌نامه و شیوه‌نامه انضباطی دانشجویان و دیگر موضوعات مرتبط آشنا می‌شوند.
وی با اشاره به این‌که امسال نیز همه دانشجویان نو ورود سال ۱۳۹۸ در این کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده‌اند، گفت: از دانشجویان جدیدالورود درخواست می‌شود که از ۱۶ بهمن‌ماه تا ۱۸ اسفندماه سال جاری به سامانه نظرسنجی انضباطی دانشجویان مراجعه کرده و به سؤالات مطرح شده که در خصوص کیفیت برگزاری دوره اموزشی مذکور است، پاسخ دهند.
دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان علوم پزشکی کشور «کیفیت و کاربردی بودن محتوای دوره انضباطی» و «تسلط مدرس در پاسخگویی به ابهامات و سؤالات» را از جمله سؤالاتی دانست که دانشجویان در این سامانه باید به آن پاسخ دهند.
صرامی افزود: «نحوه بیان و قدرت انتقال مفاهیم» ، «استفاده از روش‌های فعال در تدریس» ، «جلب مشارکت دانشجویان و مثال‌های کاربردی» و در نهایت میزان رضایت دانشجویان از برگزاری دوره آموزشی انضباطی از جمله سؤالاتی است که درخواست می‌شود دانشجویان جدیدالورود پس از ورود به سامانه به آنها پاسخ دهند.
دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان علوم پزشکی کشور تأکید کرد: شرکت دانشجویان نو ورود در این نظرسنجی ما را تقویت جنبه‌های مثبت و بهبود نکات ضعف شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور یاری خواهد کرد و از این منظر شرکت دانشجویان در نظرسنجی حائز اهمیت است.