شورای پنجم نوشهر پاکدست بوده است/ تحویل شهرداری با رسوب بالا

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمودرضا محسنی بعدازظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه قبل از دوره شورای کنونی بودجه سالانه شهرداری ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان بوده است، افزود: بودجه در دوره چهارساله گذشته رشد چشمگیری داشته است. وی با تاکید براینکه تمام پروژه‌ها کارها در شورا پردازش و بررسی شده […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمودرضا محسنی بعدازظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه قبل از دوره شورای کنونی بودجه سالانه شهرداری ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان بوده است، افزود: بودجه در دوره چهارساله گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی با تاکید براینکه تمام پروژه‌ها کارها در شورا پردازش و بررسی شده است، افزود: تمامی پروژه‌ها از سال‌ها قبل مورد بررسی گرفته بود و اصلاح هندسی در برخی مناطق شهری جزو پروژه محسوب می‌شود.

وی خط پروژه ۱۶ متری ساحلی، پل ماشلک را از جمله طرح‌ها بیان کرد و گفت: عدم دخالت در امور اجرایی و تصدی واحدها، عدم بکارگیری نیرو از جمله ویژگی‌های شورای شهر دوره قبلی نوشهر بوده است.

محسنی با عنوان اینکه در دوره پنجم شورا سعی کردیم از تحمیل هزینه‌های غیرضرور به شهرداری پرهیز کنیم، گفت: در این دوره تلاش شد پروژه‌ها را فعال کنیم.

عضو شورای دوره پنجم نوشهر نداشتن ارتباط اقتصادی با پیمانکاران و سرمایه گذاران را از دیگر ویژگی‌ها برشمرد و گفت: پاکدستی از دیگر ویژگی‌های شورا بوده است.

وی درباره جانمایی پارک بانوان نوشهر گفت: برای جانمایی این پارک بررسی‌های زیاد صورت گرفته بود و کاربری این منطقه به عنوان فضای سبز بوده است.

وی درباره پروژه پل ماشلک گفت: این پروژه حداقل سه بار به مناقصه گذاشته شد و دلیل تأخیر آن به این دلیل بوده است.

محسنی درباره مناسب سازی قبرستان و ایجاد پارک هلستان نیز توضیحاتی داد و گفت: انسداد باند وسط بلوار شهید کریمی مصوبه شورای تأمین بوده است زیرا در این خیابان ۱۳ فوتی طی یکسال براثر حوادث ترافیکی داشته‌ایم.

ساماندهی بازار و دستفروشان

رفائیل آزادیان عضو شورای شهر دوره پنجم نوشهر نیز با اشاره به رشد بودجه در سال جاری اظهار داشت: تأخیر در پرداخت حقوق و تسویه حساب با پیمانکاران از جمله دغدغه‌ها بوده که در سال‌های اخیر این مسئله رفع شده است.

اسحاقی عضو دیگر شورای شهر نوشهر ساماندهی بازار روز و دستفروشان، سیترا، پل امیرکبیر، پرداخت به موقع حقوق و مزایای کارکنان و پرسنل، زباله سوز نوشهر را از جمله اقدامات شورا برشمرد.

صادق شیرجنگ عضو شورای دوره پنجم و ششم نوشهر با تاکید براینکه تداوم و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهری جزو برنامه‌ها است، افزود: طی دوره چهارسال گذشته، دوره پرتلاشی را پشت سر گذاشتیم.

شهرداری با رسوب مالی بالا را تحویل می‌دهیم

علی امانی شهردار نوشهر با بیان اینکه شهرداری با بیش از ۲۰ میلیارد تومانی را در حدود سه سال قبل تحویل گرفتیم، افزود: امروز شهرداری پویا و پرتحرک را در حال تحویل به دوره ششم هستیم.

وی با بیان اینکه شهرداری را بدون ریال بدهکاری و موجود بیش از ۶۲ میلیارد تومانی تحویل به دوره ششم تحویل خواهیم داد، افزود: این افزایش درآمدی در حالی است که کرونا بیداد می‌کند و برخی از شهرداری‌ها دچار چالش هستند.

وی درباره پروژه پل ماشلک گفت: عرشه‌های پل بین یکماه تا ۴۵ روز آینده مستقر می‌شود و تاکنون ۱۵ میلیارد تومان برای پروژه هزینه شده است.

امانی بودجه سال جاری را ۱۸۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: امسال در یک روز ۴۴۵ میلیارد تومان در شهر افتتاح شد و این نشانه پویایی شهر است.

وی با اشاره به اینکه توجه به مناطق ۱۶ گانه برنامه مهم شورا و شهردار بوده است، افزود: علاوه براین ما باید برای مناطق لوکس و بیشتر برخوردار توجه کنیم و باید به همه مناطق توج کنیم.

وی با بیان اینکه در ابتدای کار در منطقه هلستان با مشکل آسفالت روبرو بودیم، گفت: امروز در این منطقه و شرق شهر و دیگر مناطق کارهای عمرانی خوبی صورت گرفته است و در خیابان فردوسی کارهای خوبی انجام شده است.

امانی با اظهار اینکه بودجه از ۳۷ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۱۸۰ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است، افزود: بزرگترین منبع درآمدی شهرداری نوشهر جلوگیری از تهاترهای بی برنامه بوده است.

وی تزریق اعتبارات ملی را از جمله منابع درآمدی ذکر کرد و گفت: سال قبل ۳۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای پروژه‌ها تزریق شده است.

شهردار نوشهر درباره بدهی به تیم فوتبال نوشهر گفت: تاکنون ریالی بدهی نداریم و ۲۰ درصد قبل از بازی آخر و ۲۰ درصد دیگر پس از صعود پرداخت می‌شود.

منبع : مهر نیوز