شکست مس برابر الدحیل در آخرین دقایق/ ادامه رقابت برای عنوان پنجم

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، در آخرین روز دور مقدماتی بیست و سومین دوره مسابقات هندبال باشگاههای آسیا در بخش مردان در جده عربستان، امروز پنجشنبه نماینده کرمان در آخرین بازی خود در مرحله گروهی مسابقات هندبال باشگاه های آسیا مقابل الدحیل، تیم قدرتمند و صدرنشین گروه دو مسابقات باشگاه های آسیا، قرار گرفت و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، در آخرین روز دور مقدماتی بیست و سومین دوره مسابقات هندبال باشگاههای آسیا در بخش مردان در جده عربستان، امروز پنجشنبه نماینده کرمان در آخرین بازی خود در مرحله گروهی مسابقات هندبال باشگاه های آسیا مقابل الدحیل، تیم قدرتمند و صدرنشین گروه دو مسابقات باشگاه های آسیا، قرار گرفت و در پایان علی رغم نمایش یک بازی یکدست در دفاع و حمله در نیمه اول، نتوانست هماهنگی خود را در نیمه دوم حفظ کند و با نتیجه ۳۳ بر ۲۹ تن به شکست داد و با قرار گرفتن در رده سوم گروه دوم، از صعود به مرحله نیمه نهایی باز ماند.
در این بازی تیم هندبال مس کرمان با یک بازی تماشایی و برتر با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ نیمه اول را به سود خود تمام کرد. مس در نیمه دوم نیز در دقایق ابتدایی توانست فاصله امتیازی خود را حفظ کند اما الدحیل با تکیه بر تجربه خود و بهره گیری از بازیکنان اروپایی و آفریقایی، این اختلاف را کاهش داد و توانست خود را در دقیقه ۴۱ به فاصله یک امتیازی مس برساند و سه دقیقه بعد دو امتیاز دیگر از مس بگیرد و نتیجه را ۲۳ بر ۲۲ به نفع خود کند.
برتری الدحیل تا پایان نیمه دوم ادامه داشت و در نهایت با نتیجه ۳۳ بر ۲۹ پیروز این میدان شد و با پنج پیروزی به عنوان تیم اول گروه به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.
افشین صادقی در پایان این دیدار به عنوان برترین بازیکن زمین شناخته شد.
در سایر مسابقات امروز از ساعتی دیگر الوحده با اُلمالیق به میدان می رود و آخرین مسابقه مرحله گروهی را النجمه و السالمیه برگزار می کنند.
طبق برنامه این رقابت ها پس از پایان مسابقات مرحله مقدماتی، تیم ها فردا، جمعه، ۲۸ خرداد، استراحت می کنند و مرحله بعد این رقابت ها روز شنبه برگزار خواهد شد که بر اساس فرمول رقابت ها دو تیم اول هر گروه به صورت ضربدری برای تعیین مقام های اول تا چهارم به مصاف یکدیگر خواهند رفت و تیم ها سوم هر گروه برای تعیین مقام پنجم و ششم، تیم های چهارم هر گروه برای تعیین مقام های هفتم و هشتم و تیم های پنجم هر گروه برای تعیین مقام های نهم و دهم با هم رقابت خواهند کرد و تیم ششم گروه دو، به عنوان تیم یازدهم بیست و سومین دوره رقابت های هندبال قهرمانی باشگاه های مردان آسیا معرفی خواهد شد.
بیست و سومین دوره رقابت های قهرمانی باشگاه های مردان آسیا از ۲۲ خردادماه با شرکت ۱۱ تیم در جده عربستان آغاز شد و ۳۱ خرداد ماه با معرفی قهرمان این دوره از مسابقات به پایان می رسد.