شیب نزولی کرونا نباید شهروندان را از رعایت شیوه نامه ها غافل کند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، انوش دهنادی مقدم شامگاه شنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به اینکه استان گیلان در حال حاضر در شیب نزولی موج پنجم کرونا قرار دارد، اظهار کرد: از نظر رنگ بندی کرونایی نیز همه شهرستان‌های استان گیلان زرد و املش و رضوانشهر در وضعیت آبی قرار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، انوش دهنادی مقدم شامگاه شنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به اینکه استان گیلان در حال حاضر در شیب نزولی موج پنجم کرونا قرار دارد، اظهار کرد: از نظر رنگ بندی کرونایی نیز همه شهرستان‌های استان گیلان زرد و املش و رضوانشهر در وضعیت آبی قرار دارند.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۷۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند، گفت: در شبانه روز گذشته نیز ۶۰ بیمار جدید بستری شده‌اند و ۷۵ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات دریافت می‌کنند.
معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه شیب نزولی کرونا نباید شهروندان را از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی غافل کند، افزود: شهروندان می‌توانند با رعایت پروتکل‌ها بهداشتی و فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در دورهمی ها و مراسم از ابتلاء و انتقال ویروس کرونا پیشگیری کنند.
وی با اشاره به روند مطلوب واکسیناسیون در استان گیلان، تصریح کرد: ایمنی همه واکسن‌ها بیش از ۷۵ تا ۸۰ درصد است این موضوع بستگی به شرایط فرد دریافت کننده واکسن دارد.
دهنادی مقدم با بیان اینکه تزریق واکسن از ابتلای شدید به ویروس کرونا خودداری می‌کند، افزود: البته باید به این نکته نیز توجه شود که انواع جهش یافته ویروس کرونا می‌توانند از سیستم ایمنی فرد فرار کنند لذا در کنار واکسیناسیون همچنان باید شیوه نامه‌ها رعایت شود.

منبع : خبرگزاری مهر