شیوه‌های دانش‌بنیان در جذب گردشگر رویکرد مسئولان سرعین است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، باقر باقرزاده ظهر یکشنبه در نشست با مسئولان جامعه اقامتی و هتل‌داران شهرستان سرعین اظهار کرد: برای رونق بخش گردشگری این شهرستان نیازمند بسترسازی مناسب برای استفاده از تبلیغات در فضای مجازی داخلی و بین‌المللی به جهت سوق دادن عموم برای استفاده از دانش‌بنیان هستیم. وی تصریح کرد: در مسیر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، باقر باقرزاده ظهر یکشنبه در نشست با مسئولان جامعه اقامتی و هتل‌داران شهرستان سرعین اظهار کرد: برای رونق بخش گردشگری این شهرستان نیازمند بسترسازی مناسب برای استفاده از تبلیغات در فضای مجازی داخلی و بین‌المللی به جهت سوق دادن عموم برای استفاده از دانش‌بنیان هستیم.
وی تصریح کرد: در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری و تحقق عینی شعار سال، بسترسازی مناسب برای استفاده از تبلیغات، استفاده از دانش‌بنیان و جایگزین موارد سنتی به صنعتی به ویژه در بحث کشاورزی و گردشگری منطقه ضرورت دارد.
سرپرست فرمانداری سرعین گفت: امر فرهنگ‌سازی و استفاده درست از فضای مجازی زمانی محقق خواهد شد که خود مسئولان عاملان این عمل باشند، در غیر این صورت به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.
باقرزاده افزود: در بحث گردشگری استفاده از کارکنان آموزش‌دیده و مترجمان زبان‌های بین‌المللی برای هتل‌داران و اقامتگاه‌ها نیاز حتمی است که متولیان امر باید این مهم را مد نظر داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سرعین دارای ظرفیت‌های بالقوه دیگر از جمله طبیعت و کوهستان برای برنامه‌ریزی در راستای گردشگری است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام می‌شود.
باقرزاده اضافه کرد: ارتقا ظرفیت‌های بالقوه در این شهرستان سبب رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و بر افزایش میزان ماندگاری مسافر تأثیر بالایی خواهد داشت.
سرپرست فرمانداری سرعین بیان کرد: آلوارس به لحاظ داشتن ذخایر برف در طول دست کم ۶ ماه از سال، رتبه نخست کشور را دارد که این منطقه به همراه امکانات تفریحی و ورزشی که در آن ایجاد شده نقش بسزایی در توسعه ورزش‌های زمستانی، جذب گردشگران خارجی، ایجاد اشتغال، پر کردن اوقات فراغت جوانان و تکمیل موقعیت ویژه گردشگری در شهر سرعین دارد.