صدور مجوز استاندارد برای ۵۴ وسیله تفریحی در شهربازی خرم‌آباد

به گزارش سردبیر پرس، مرضیه قنبریان در این رابطه گفت: در راستای نظارت بر استانداردسازی تجهیزات تفریحی مستقر در شهربازی‌ها، برای ۵۴ وسیله در یکی از شهربازی‌های خرم آباد مجوز استاندارد صادر شد. وی افزود: این تجهیزات شامل تکان دهنده (٢ دستگاه)، گیم (۵٠ دستگاه)، خانه کودک و ماشین برقی بوده که مجوزهای استاندارد آنها، […]

به گزارش سردبیر پرس، مرضیه قنبریان در این رابطه گفت: در راستای نظارت بر استانداردسازی تجهیزات تفریحی مستقر در شهربازی‌ها، برای ۵۴ وسیله در یکی از شهربازی‌های خرم آباد مجوز استاندارد صادر شد.

وی افزود: این تجهیزات شامل تکان دهنده (٢ دستگاه)، گیم (۵٠ دستگاه)، خانه کودک و ماشین برقی بوده که مجوزهای استاندارد آنها، دارای یک سال اعتبار است.

مدیرکل استاندارد لرستان بیان کرد: انجام بازرسی‌های دوره‌ای در طول مدت اعتبار یک ساله مجوز، الزامی است و بهره بردار یا مالک باید اقدامات لازم را در خصوص تمدید مجوز انجام دهد.

وی افزود: دارندگان وسایل بازی باید با مراجعه به سامانه نظارت بر وسایل تفریحی، در پرتال سازمان ملی استاندارد ایران، نسبت به ثبت مشخصات تجهیزات بازی اقدام کرده تا پس از انجام بازرسی توسط شرکت‌های بازرسی همکار و رفع نواقص احتمالی، مجوز استاندارد را دریافت کنند.

قنبریان یادآور شد: تجهیزات تفریحی مستقر در پارک بازی و شهر بازی مشمول مقررات استاندارد اجباری هستند و شهرداران، مالکان و بهره برداران موظفند نسبت به استانداردسازی آنها اقدام نمایند تا ایمنی و سلامت مردم به ویژه کودکان، به خطر نیفتد.

منبع : مهر نیوز