صدور مجوز برای۱۲۶شرکت بهره‌برداری در زمینه گیاهان دارویی در ایلام

ابراهیم پیرزادیان در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس کارآفرینی را منبع اصلی ایجاد شغل، رشد و توسعه اقتصادی در جامعه عنوان کرد و اظهار کرد: راهکار ایجاد اشتغال بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی و منابع طبیعی، کارآفرینی و کسب و کار طبیعت محور و تکمیل زنجیره ارزش در منابع طبیعی است. وی بیان کرد: […]

ابراهیم پیرزادیان در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس کارآفرینی را منبع اصلی ایجاد شغل، رشد و توسعه اقتصادی در جامعه عنوان کرد و اظهار کرد: راهکار ایجاد اشتغال بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی و منابع طبیعی، کارآفرینی و کسب و کار طبیعت محور و تکمیل زنجیره ارزش در منابع طبیعی است.
وی بیان کرد: با توجه به سطح ۸۷ درصد منابع طبیعی استان، نگاه حاکم بر منابع طبیعی صرفاً اکولوژیک نبوده بلکه حمایت لازم از کسب و کارهای طبیعت محور صورت خواهد گرفت و مشاوره‌های لازم در این خصوص انجام شده است.
وی، صدور مجوز برای ۱۲۶ شرکت بهره‌برداری، همکاری در واگذاری زمین برای طرح‌های اقتصادی و گیاهان دارویی، پیش بینی ۱۰ هزار هکتار برای زراعت چوب با بهره برداری ۲۰ الی ۳۰ ساله و واگذاری ۱۲ نهالستان جهت بکارگیری فارغ‌التحصیلان را بخشی از اقدامات این اداره کل در توسعه اشتغال معرفی کرد.
پیرزادیان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری جهت افزایش تولید و اشتغال با استفاده از ظرفیت‌های موجود در منابع طبیعی، اجرای کارگاه ایده پردازی و فرصت شناسی در منابع طبیعی را با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های استان برای مردم و دستگاه‌های مرتبط را ضروری دانست.

منبع : مهر