صدور هشدار سطح نارنجی برای شهر تهران

به گزارش سردبیر پرس، سازمان هواشناسی کشور، هشدار سطح نارنجی در روز سه شنبه برای مناطق نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، غرب و جنوب کرمان، جنوب فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، ارتفاعات استان‌های تهران و البرز، ارتفاعات غربی مازندران را صادر کرد. این سازمان مناطق درگیر در روز […]

به گزارش سردبیر پرس، سازمان هواشناسی کشور، هشدار سطح نارنجی در روز سه شنبه برای مناطق نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، غرب و جنوب کرمان، جنوب فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، ارتفاعات استان‌های تهران و البرز، ارتفاعات غربی مازندران را صادر کرد.
این سازمان مناطق درگیر در روز چهارشنبه را برای این سطح از هشدار برای جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، شرق خوزستان، شمال غرب کهگیلویه و بویراحمد، غرب چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات استان‌های تهران و البرز، ارتفاعات غربی مازندران و برای پنجشنبه کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.
از مخاطرات پیش بینی شده می‌توان به جاری شدن روان‌آب و آب‌گرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی، صاعقه، خسارت در اثر باد شدید لحظه‌ای همراه با خیزش گردوخاک موقت و کاهش شعاع دید و اختلال در ناوگان حمل و نقل اشاره کرد.