صدور هشدار سطح نارنجی در استان گیلان

محمد دادرس در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی در منطقه است. وی با بیان اینکه وزش باد جنوبی تا روز سه شنبه در ارتفاعات و دامنه شدت دارد، افزود: در برخی نقاط ساحلی و جلگه‌ای طی ساعات […]

محمد دادرس در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی در منطقه است.
وی با بیان اینکه وزش باد جنوبی تا روز سه شنبه در ارتفاعات و دامنه شدت دارد، افزود: در برخی نقاط ساحلی و جلگه‌ای طی ساعات شب و صبح پدیده مه یا مه آلود بودن مورد انتظار است.
دادرس با اشاره به اینکه طی امروز با توجه جنوبی بودن جریانات و وزش باد گرم شرایط برای افزایش دما مهیا است، ادامه داد: بعضی مناطق رعد و برق و تگرگ و در ارتفاعات بالادست بارش‌ها به صورت برف است.
وی با تاکید بر اینکه دمای هوا امروز ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس افزایش می‌یابد، اضافه کرد: با توجه به وزش باد تمامی پرواز هواپیماهای سبک، تفریحی و گلایدر و … لغو شده است.
مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح نارنجی جوی و دریایی در گیلان خبر داد و گفت: شهروندان و مسافران از روشن کردن آتش در مراتع و عرصه‌های جنگلی خودداری کنند.
وی با بیان اینکه تمهیدات در بخش کشاورزی اندیشیده شود، ادامه داد: تردد در جاده‌ها به ویژه در محورهای کوهستانی، اجتناب از فعالیت کوهنوردی طی این مدت پرهیز شود.

منبع : خبرگزاری مهر