صرافی آنلاین کلاهبردار، در دام پلیس فتا افتاد

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: شخصی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد که معامله‌ای جهت سرمایه گذاری در یکی از کشورهای خارجی انجام داده و زمانی که خواست هزینه آن را به حساب طرف مقابل حواله کند، در فضای مجازی جست جو کرده و با […]

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: شخصی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد که معامله‌ای جهت سرمایه گذاری در یکی از کشورهای خارجی انجام داده و زمانی که خواست هزینه آن را به حساب طرف مقابل حواله کند، در فضای مجازی جست جو کرده و با یک صرافی آنلاین در اینستاگرام آشنا شده است.
این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی در ادامه گفت با مدیر این صرافی که خانمی جوان و خوش صحبت بود گفتگو کردم و قرار شد در مرحله اول دو میلیارد ریال پول به حساب صرافی واریز کنم تا این مبلغ به ارز مورد نظر بنده تبدیل شود و به حساب فروشنده در کشور مد نظر حواله شود، اما پس از واریز وجه دیگر جواب من را نداد.
وی افزود: کارشناسان سایبری پلیس فتا اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و با پیگیری‌های اولیه مشخص شد مجرم که یک خانم جوان است با جعل عنوان یک صرافی معتبر در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری می‌کند.
سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به افزایش تعداد شکات به بیش از ۱۲ نفر عنوان کرد: پس از تحقیقات تکمیلی متهم در فضای مجازی شناسایی و پس از تشریفات قضائی در یکی از مناطق حوالی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.
این مقام مسئول اظهار داشت: این مجرمین سایبری بعد از حضور در پلیس فتا بزه انتسابی را انکار کردند اما پس از رو به رو شدن با شکات و مشاهده مستندات پرونده لب به اعتراف گشودند و به کلاهبرداری از ۱۲ نفر با این روش به مبلغ حدود ده میلیارد ریال اقرار کردند.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: هویت‌ها در فضای مجازی می‌تواند دروغین و جعلی باشد پس تحت هیچ شرایطی به هویت‌ها، فروشگاه‌های مجازی نامعتبر، صرافی‌های آنلاین و افراد ناشناس اعتماد نکنید و نقل و انتقال‌های مالی خود را از طریق مراجع قانونی و دارای مجوز از بانک مرکزی انجام دهید و هر گونه مورد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با ما در میان بگذارید.

منبع : مهر نیوز