صف‌ها مقابل پمپ بنزین‌های آمریکا طولانی‌تر شد+عکس

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، خط‌لوله ۵,۵۰۰ مایلی کولونیال، بزرگترین خط‌لوله سوخت آمریکا که از هفته گذشته به علت حمله سایبری بسته شده بود، با پرداخت باج ۵ میلیون دلاری به هکرها باز شد اما پمپ‌بنزین‌های زیادی در آمریکا با کمبود سوخت روبرو و تعطیل شده‌اند. شرکت جمع‌آوری داده‌های پمپ‌های بنزین […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، خط‌لوله ۵,۵۰۰ مایلی کولونیال، بزرگترین خط‌لوله سوخت آمریکا که از هفته گذشته به علت حمله سایبری بسته شده بود، با پرداخت باج ۵ میلیون دلاری به هکرها باز شد اما پمپ‌بنزین‌های زیادی در آمریکا با کمبود سوخت روبرو و تعطیل شده‌اند.
شرکت جمع‌آوری داده‌های پمپ‌های بنزین آمریکا، گس‌بادی، اعلام کرد ۸۷ درصد پمپ‌های بنزین واشنگتن به علت نداشتن بنزین تعطیل شده‌اند. ۶۵ درصد جایگاه‌های سوخت ایالت کارولینای شمالی و حدود ۵۰ درصد پمپ بنزین‌های ایالات ویرجینیا، کارولینای جنوبی و جورجیا بدون بنزین مانده و تعطیل شده‌اند.
فعالیت خط لوله انتقال سوخت کولونیال از جمعه ۷ می (۱۷ اردیبهشت) به علت یک حمله سایبری متوقف شد و وحشت خریداران آمریکایی از کمبود سوخت و هجوم به خرید آن موجب گردید تا قیمت بنزین آمریکا به بالاترین سطح خود در ۷ سال اخیر برسد.
تحت تأثیر این اتفاق، میانگین ملی قیمت هر گالن بنزین آمریکا به ۳ دلار رسید که بالاترین سطح در ۷ سال گذشته است. نرخ سه دلاری در حالی رقم خورد که میانگین قیمت بنزین در مدت مشابه سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) ۱.۸۴۷ دلار بوده است.