ضرورت ایجاد پاسگاه‌های حفاظتی در مناطق جنگلی لرستان

به گزارش سردبیر پرس، شیرزاد نجفی در جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی لرستان بر ضرورت ایجاد پاسگاه‌های حفاظتی در مناطق جنگلی استان تاکید کرد و گفت: احداث پاسگاه‌های حفاظتی باعث امنیت مناطق جنگلی می‌شود و متخلفان نمی‌توانند به راحتی جنگل را تخریب کنند. وی با بیان اینکه همکاران بایستی با تلاش مضاعف و […]

به گزارش سردبیر پرس، شیرزاد نجفی در جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی لرستان بر ضرورت ایجاد پاسگاه‌های حفاظتی در مناطق جنگلی استان تاکید کرد و گفت: احداث پاسگاه‌های حفاظتی باعث امنیت مناطق جنگلی می‌شود و متخلفان نمی‌توانند به راحتی جنگل را تخریب کنند.
وی با بیان اینکه همکاران بایستی با تلاش مضاعف و کار جهادی امورات محوله را به نحو مطلوب انجام دهند، عنوان کرد: در شش ماهه گذشته فعالیت‌های خوبی در منابع طبیعی در سطح استان انجام گرفت، از جمله در بحث پیشگیری و کاهش حریق توانستیم به موفقیت‌های چشمگیری دست بیابیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان به بحث کاداستر اراضی ملی اشاره کرد و افزود: وصول بهره مالکانه، نظارت بر طرح‌های جنگل‌کاری، ایجاد بانک اطلاعاتی جامع، جانمایی تمامی تعهدات در سامانه کمیسیون مناقصات، انعقاد تفاهم نامه با ۱۲ دستگاه، آموزش پرسنل، نحوه تهیه طرح‌های مرتعداری، نصب دوربین پایش جنگل در پاسگاه میانکوه، نظارت بر شاسی بندی‌های نهالستان‌ها و… در دستور کار قرار گیرد.
نجفی صدور مجوز قطع درخت اکالیپتوس را ممنوع اعلام کرد و گفت: در راستای اجرای طرح جهش سازمانی که طبق دستور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ابلاغ شده، هیچ گونه کوتاهی نباید صورت بگیرد و باید کارها به بهترین شیوه دنبال شود.

منبع : مهر نیوز