ضرورت بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها برای تکمیل بیمارستان الهادی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، بهرام سرمست بعد از ظهر یک شنبه در جلسه‌ای پیرامون تعیین تکلیف پروژه بیمارستان الهادی که در استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت تبدیل تهدیدها به فرصت، گفت: در ایام شیوع ویروس کرونا پروژه‌های بیمارستانی مهمی در قم تکمیل و به بهره برداری رسید و درصدد هستیم تا […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، بهرام سرمست بعد از ظهر یک شنبه در جلسه‌ای پیرامون تعیین تکلیف پروژه بیمارستان الهادی که در استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت تبدیل تهدیدها به فرصت، گفت: در ایام شیوع ویروس کرونا پروژه‌های بیمارستانی مهمی در قم تکمیل و به بهره برداری رسید و درصدد هستیم تا پروژه بیمارستان الهادی نیز که با اهتمام مرحوم آیت الله مشکینی بنیان گذاری شد، به مدار درمان وارد شود.
استاندار قم بر لزوم تکمیل این پروژه در چارچوب قوانین و مقررات بیمارستانی تاکید و افزود: تعامل و هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های متولی در مورد این پروژه وجود دارد.
وی به تفاهم نامه فی ما بین اداره کل اوقاف و امور خیریه و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به عنوان بهره بردار این بیمارستان در زمینه واگذاری زمین اشاره کرد و تصریح کرد: جهت تکمیل ساختمان این بیمارستان می‌توان از ظرفیت‌های ملی و منابع فرا استانی استفاده کرد.
سرمست با تاکید بر پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی در زمینه تأسیس دی کلینیک عمومی در محل بیمارستان الهادی، ادامه داد: هدف و اولویت اصلی راه اندازی این بیمارستان است که در ادامه می‌توان بخش‌های درمانی تخصصی به بیمارستان افزود.
وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی فراتر از تکالیف سازمانی و در راستای توسعه متوازن خدمات درمانی در مناطق محروم تمام توان خود را به کار برد.
گفتنی است بیمارستان الهادی با ۹۰۰۰ متر عرصه و ۱۳۰۰۰ متر زیر بنای نیمه تمام که توسط مرحوم آیت الله مشکینی وقف ارائه خدمات درمانی به عموم مردم شد

منبع : مهر نیوز