ضرورت بهره گیری از جوانان و بانوان در هیئت امنای مساجد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محسن قرائتی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر ستاد اقامه نماز استان در تبریز اظهار داشت: نماز باید مهم شمرده شود چرا که قبولی نماز پیش زمینه قبولی طاعات دیگر است. وی ضمن اشاره به ارزش و اهمیت نماز گفت: در قرآن آمده است وقتی کاری […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محسن قرائتی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر ستاد اقامه نماز استان در تبریز اظهار داشت: نماز باید مهم شمرده شود چرا که قبولی نماز پیش زمینه قبولی طاعات دیگر است.
وی ضمن اشاره به ارزش و اهمیت نماز گفت: در قرآن آمده است وقتی کاری را انجام می‌دهید یا حقش را ادا کنید و یا اگر نمی‌توانید حقش را ادا کنید تا حدی که توان دارید دریغ نکنید. در همین راستا بر ادای حق نماز تاکید نموده و گفت: سپاسگزاری از نعماتی که خداوند عطا فرموده با اقامه نماز با توجه خواهد بود. بر این اساس برگزاری جلسات نماز و استفاده از کتب مربوط به نماز و توجه به اسرار آن را مورد تاکید قرار داد.
وی ضمن استقبال از استفاده از نیروهای جوان و توجه به تفسیر قرآن بر درنظر گرفتن مردم و کوتاه نمودن سخنرانی‌ها و به روز بودن هیئت امنای مساجد تاکید نمود و گفت محور کارها باید قرآن باشد و نماز مهم شمرده شود چرا که قبولی نماز پیش زمینه قبولی طاعات دیگر است و روضه‌ها و نصیحت‌ها باید بر محور قرآن و نهج البلاغه صورت گیرد. همین طور کتابخوانی و مطالعه را ارج نهاد.
رئیس ستاد اقامه نماز ضمن تقدیر از امام جمعه تبریز گفت: وی مصداق بارز از مردم، در مردم و با مردم است می‌باشد و همین دلیل اوج محبوبیت ایشان است.

اقامه نماز مهمترین مسئولیت امروز در نظام اسلامی است
حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز نیز در در این جلسه گفت: شاید یکی از جلسات معنوی که در طول سال برگزار می‌گردد تجلیل از کسانی است که در امر نماز فعالیت کرده اند.
وی سپس در همین راستا به تجلیل از حجت الاسلام ضیایی که سال‌ها مسئولیت ستاد اقامه نماز استان را به عهده داشتند، پرداخت و گفت: شاید بهترین و بالاترین مسئولیت همین مسئولیت باشد و شاید از نظر ظاهری خیلی مورد توجه قرار نگیرد اما مهمترین مسئولیتی که امروز در نظام اسلامی بر عهده ماست همین اقامه‌ی نماز است که هیچ عبادتی به این اندازه مورد تاکید واقه نشده است و اگر برای هر نماز روزانه اذان و اقامه را ادا کنیم روزانه ۷۰ بار برای نماز تبلیغ می‌کنیم.
وی ضمن اشاره به اینکه همچنان در برابر این حجم از اهمیت نماز به وظیفه واقعی خود عمل نکرده ایم از تلاش‌های ارزشمند و ماندگار حجت الاسلام ضیایی در طول سال‌های خدمت چه در دوران برعهده داشتن مسئولیت اداره کل آموزش و پرورش استان و چه در دوران برعهده داشتن مسئولیت ستاد اقامه نماز استان تشکر کرد و انتصاب شایسته حجت الاسلام آقاجانی را تبریک گفت.
وی به ادغام ستاد اقامه نماز با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) اشاره نموده و اظهار امیدواری کرد که این کار ارزشمند در جهت انجام فعالیت‌های گسترده‌ای در ارتباط با بحث قرآن و نماز و گسترش فرهنگ مهدویت باشد و در ادامه از تلاش‌های حجت الاسلام قرائتی که در این راه و فراگیری قرآن و تفسیر آن همت گماشته اند تقدیر کرد.

منبع : مهر نیوز