ضرورت تقویت سواد سلامت در محیط های دانشگاهی

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از سازمان امور دانشجویان، منصورالسادات صادقی در شصت و پنجمین گردهمایی معاونان دانشجویی با تاکید برمشارکت و حمایت دانشگاه ها از مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان هدف این مراکز را ارتقا سلامت دانست. وی افزود: با راه اندازی طرح ارتقای سلامت روانی اجتماعی و درگیر کردن […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از سازمان امور دانشجویان، منصورالسادات صادقی در شصت و پنجمین گردهمایی معاونان دانشجویی با تاکید برمشارکت و حمایت دانشگاه ها از مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان هدف این مراکز را ارتقا سلامت دانست.

وی افزود: با راه اندازی طرح ارتقای سلامت روانی اجتماعی و درگیر کردن تمام بخش های درون و برون دانشگاهی گام موثر و منسجمی برای ارتقای سلامت روانی اجتماعی و جسمانی دانشجویان برداشته خواهد شد.

مدیرکل دفتر و مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان با تاکید بر استفاده از نیروی های همیار سلامت روان و بهداشت بر سرمایه گذاری از این سرمایه اجتماعی تاکید داشت.

وی با برشمردن اقدامات دفتر مشاوره و سلامت در کاهش آسیب های اجتماعی روانی و نیز ارتقا سلامت روانی اجتماعی بر افزایش نشاط و امید در دانشجویان تاکید کرد.

صادقی راه اندازی کمپین های سلامت روانی، برگزاری استارت آپ های سلامت روانی اجتماعی، برگزاری مسابقات دومینو، برگزاری مناسبت های مختلف از جمله هفته سلامت روان و خودمراقبتی و …را از جمله فعالیت های ایجاد کننده جریان سیال دانشجویی و ایجاد نشاط در دانشجویان دانست.

مدیرکل دفتر و مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان با تاکید بر بهداشت، ایمنی و محیط زیست بر لزوم ارتقا سواد HSE در دانشگاه ها تاکید کرد.

صادقی به چهارمین همایش کشوری کانون همیاران سلامت روان که در اصفهان با حضور ۲۵۰ همیار برگزار شده بود اشاره کرد و افزود: هم اکنون با حدود ۴۰۰ کانون همیار سلامت روان که حدود ۱۷۰۰۰ هزار عضو دارد می توان زمینه را برای ارتقای سواد سلامت جامعه دانشگاهی ایجاد کرد.