ضرورت توجه به تولید بذر باقلا | مرغداران را از دغدغه تامین نهاده بی نیاز می شوند

فرداد اسدی پامساری در گفتگو باخبرنگار بازار اظهار کرد: با تولید دو رقم با قلای مهتاب و شادان در پنج سال آینده واحدهای مرغداری از تهیه نهاده های دامی و دغدغه های پیش رو رها خواهند شد.کارشناس و مدیر تولید محصولات زراعی و باغی شرکت پیشگامان گشت پایدار در گلستان با بیان اینکه بذر یکی […]

فرداد اسدی پامساری در گفتگو باخبرنگار بازار اظهار کرد: با تولید دو رقم با قلای مهتاب و شادان در پنج سال آینده واحدهای مرغداری از تهیه نهاده های دامی و دغدغه های پیش رو رها خواهند شد.کارشناس و مدیر تولید محصولات زراعی و باغی شرکت پیشگامان گشت پایدار در گلستان با بیان اینکه بذر یکی از اصلی و اساسی ترین اصل نهاده و تولدات کشاورزی محسوب می شود، افزود: بیش از ۹۰ درصد زنجیره مصرفی نهاده صنعت مرغداری برای پرورش مرغ از خارج کشور وارد می شود.
وی ضمن تاکید بر این مطلب که واردات نهاده های دامی هر ساله میلیون ها دلار ارز را از کشور خارج می کند، اضافه کرد: متخصصین حوزه کشاورزی با تلاش مجدانه اقدام به تولید و جایگزینی محصولی کردند تا در صنعت مرغداری از نظر تهیه نهاده به خود کفایی برسیم.
وی یاد آورشد: اگر بخش دولتی از بخش خصوصی حمایت کند در بسیاری از حوزه هایی که کالا وارد می شود با تلاش وکوشش می توانیم به خود کفایی برسیم.
به گفته وی، این شرکت ۱۵ سال است که در حوزه عرضه، تهیه و تولید نهاده های کشاورزی چون کود، سم و بذر در گلستان و بیش از ۱۰ استان دیگر فعالیت می کند.
اسدی پامساری بیان اینکه کشاورز لایق بهترین ها است، افزود: نباید کالا با هر کیفیت به دست کشاورز برسد زیرا ابتدای زنجیره تولید قراردارد.
این فعال اقتصادی معتقد است، اگر حمایت بخش دولتی بیشتر باشد مصرف نهاده دامی به یک پنجم کاهش خواهد یافت.