ضرورت تولید محتوای فرهنگی و هنری جهت مبارزه با کرونا در دماوند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی حیدری ظهر دوشنبه در نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند در سال ۱۴۰۰ که با حضور حجت‌الاسلام فتاح‌دماوندی، امام جمعه و سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شریف شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی دماوند برگزار شد […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی حیدری ظهر دوشنبه در نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند در سال ۱۴۰۰ که با حضور حجت‌الاسلام فتاح‌دماوندی، امام جمعه و سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شریف شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی دماوند برگزار شد اظهار داشت: برگزاری این نشست‌ها می‌تواند راهگشا باشد، اما باید در مسیر عملیاتی شدن موضوعات حرکت کنیم و این امر صرفاً به طرح مشکلات و نگرانی‌ها محدود نباشد.
حیدری افزود: حوزه فرهنگی صرفاً مربوط به دولت و حاکمیت نیست، بلکه فرهنگ ریشه در تاریخ و تمدن مردم دارد؛ فرهنگ مذهبی و اعتقادی ما کامل است و در هر حوزه‌ای می‌تواند راه نجاتی برای مشکلات باشد.
فرماندار دماوند گفت: در روزهای مواجهه با کرونا، حضور مردم شهرستان دماوند در کنار مدیران در رفع مشکلات اقتصادی قشر ضعیف‌تر و همراهی در خصوص کمبودهای حوزه بهداشتی، نشأت گرفته از فرهنگ اعتقادی است.
وی بیان داشت: در حوزه فرهنگ و ارشاد، هنرمندان خوبی در شهرستان دماوند وجود دارند، اما متأسفانه به عنوان الگوی مناسب برای اقشار مختلف جامعه، حرکتی در راستای مبارزه با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های فرهنگی و هنری و تولید محتوا انجام نشد.
حیدری عنوان داشت: عدم توجه مدیران شهری و نبود برنامه‌ریزی در شوراهای شهری و همچنین عدم توجه به موضوعات فرهنگی از جمله معضلات است و برنامه‌ریزی منسجم در شوراهای شهری و نظارت بر انجام آن بسیار مؤثر خواهد بود.
وی گفت: ما نیازمند مانع‌زدایی برخی تفکرات هستیم؛ امیدواریم در سال جدید، با حضور مدیران شهرستانی و افراد متخصص در حوزه‌های فرهنگی، شاهد اتفاقات خوب در شهرستان دماوند باشیم.