ضرورت حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسدالله عباسی عصر سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان، گفت: امام خمینی برکاتی برای ملت ایران به وجود آورد و شاگردانی تربیت کرد که توانستند انقلاب را پس از گذشت ۴ دهه مقتدرانه حفظ کنند و آرمان‌ها همچنان در […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسدالله عباسی عصر سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان، گفت: امام خمینی برکاتی برای ملت ایران به وجود آورد و شاگردانی تربیت کرد که توانستند انقلاب را پس از گذشت ۴ دهه مقتدرانه حفظ کنند و آرمان‌ها همچنان در اهتزاز باشد.
استاندار گیلان با بیان اینکه دفاع مقدس باعث شد ملت ایران مقتدرانه مقابل مستکبران بایستند و پیروز شوند، افزود: در طی ۴۳ سال گذشته شاهد بودیم که دشمن با تمام تجهیزات برای شکست انقلاب تلاش کرد اما مردان و زنان ایرانی با مقاومت خود اجازه به خطر افتادن کشور را ندادند.
وی با اشاره به اینکه امنیت و حفظ تمامیت ارضی مدیون شهدا، خانواده شهدا و جانبازان است، تصریح کرد: امروز همه وظیفه داریم این دستاوردها را حفظ کنیم و در برابر ناملایمات ایستادگی کنیم.
عباسی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر مبنای تعالیم اسلامی توانست پیچ و خم‌ها را پشت سر بگذراند، بیان کرد: هم اکنون از جهات مختلف جز ۵ یا ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم و این موضوع مرهون رشادت رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه بر اساس منویات رهبری و امام پیروز میادین هستیم و باید از دستاوردها محافظت کنیم اظهار کرد: میزان موفقیت گیلان در ساخت موزه دفاع مقدس در مقایسه با سایر استان‌ها کمتر است.
وی افزود: موزه دفاع مقدس مانند کلاس آموزشی است که می‌تواند فرهنگ دوران دفاع مقدس را به نسل جدید انتقال دهد.
گفتنی است که در این مراسم، سرهنگ «حسن حبیبی» به عنوان مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان معرفی و از زحمات مدیرکل پیشین نیز تقدیر شد.

منبع : خبرگزاری مهر