ضرورت خودصیانتی عالمان/ تبلیغ دین در جامعه عملی باشد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله رسول فلاحتی عصر یکشنبه در سومین همایش استانی ائمه جمعه گیلان با اشاره به اینکه در طول تاریخ هدایت مردم از سوی عالمان دین انجام شده است، اظهار کرد: علمای دین در حقیقت شریان حیات معنوی جوامع اسلامی به ویژه جامعه شیعی را به عهده دارند. وی به […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله رسول فلاحتی عصر یکشنبه در سومین همایش استانی ائمه جمعه گیلان با اشاره به اینکه در طول تاریخ هدایت مردم از سوی عالمان دین انجام شده است، اظهار کرد: علمای دین در حقیقت شریان حیات معنوی جوامع اسلامی به ویژه جامعه شیعی را به عهده دارند.
وی به حفظ دین با تلاش علما در طول تاریخ اشاره کرد و افزود: بعثت بزرگ انقلاب اسلامی در دنیای معاصر به وجود آمده که مولود حوزه‌های علمیه و عالمان دین است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه بسیج توده‌های مردم از قابلیت‌های انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دلداده انقلاب اسلامی و عالمان دین بود و توانست بسیج مستضعفان را به منصه ظهور برساند.
آیت الله فلاحتی رسالت عالمان دین به ویژه در دنیای امروز را بسیار سنگین عنوان و بیان کرد: عالمان دین باید با عمل مردم را به خیر دعوت کنند ضمن اینکه در بیان ظرافت‌های دین دقت بسیار داشته باشند تا مردم در مسیر نگه داشته شوند.
وی با اشاره به دشمنی با آرمان‌ها و ارزش‌های اسلام، گفت: تبلیغ عملی دین یکی از ضرورت‌های جامعه امروز است.
نماینده ولی فقیه در گیلان به اهمیت خود صیانتی و خودکنترلی توسط عالمان دین اشاره و اضافه کرد: پرهیزکاری از موضوع‌های مهم به ویژه بین عالمان دین محسوب می‌شود زیرا عبادتی که در آن پرهیزکاری نباشد فایده ندارد.
آیت الله فلاحتی بر آرامش، وحدت و هماهنگی بین نیروهای انقلاب تاکید و اضافه کرد: مجموعه مسئولان منطقه باید در کنار همدیگر باشند.
وی با بیان اینکه مسئولان جامعه باید به عالمان دین توجه داشته باشند، اظهار کرد: امام جمعه پدر معنوی جامعه محسوب می‌شود و باید تمام سختی‌ها را تحمل کند.

منبع : خبرگزاری مهر